כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי עריכת דין עם התמחות בדיני משפחה

עורכי דין המעוניינים לעסוק בתחום מרתק, דינאמי ופורה מוזמנים לברר לגבי התמחות בדיני משפחה. אך מה כוללים דיני המשפחה וכיצד עורך דין יכול לבוא לעזרת הלקוחות? במאמר הבא נרכז את כל התשובות תחת קורת גג אחת

01/05/2014
דיני משפחה כוללים מעמד אישי וזכויות וחובות הנובעים ממנו. בין היתר עוסקים דינים מן הסוג הזה בשאלות דת, יוחסין והורות. עורך דין דיני משפחה נדרש לעבור התמחות מיוחדת ולהכיר היטב את סעיפי החוק הרלוונטיים. עם זאת, לימודי עריכת דין עם התמחות בדיני משפחה מבטיחים סיפוק אדיר וקריירה מרתקת.

אלו הסיבות העיקריות לבחירה במסלול של לימודי עריכת דין עם התמחות בדיני משפחה:

א. מקורות הדין

דיני משפחה בישראל מבוססים בין היתר על מקורות דין דתיים ולכן נבדלים מענפי משפט אחרים. בניגוד לארצות הברית או אירופה, המקורות הדתיים משפיעים לא מעט על דיני המשפחה. אין צורך ברקע דתי על מנת להפנים את העקרונות הללו, אולם התמחות בדיני משפחה ללא ספק חושפת את עורך הדין אל השפעות חדשות.

ב. ערכאת השיפוט

גם בכל הנוגע אל ערכאות השיפוט ניתן למצוא מאפיינים ייחודיים של דיני משפחה. בין היתר, ערכאת השיפוט נקבעת בהתאם להשתייכות הדתית של המתדיינים. עורך דין המייצג אדם יהודי צריך לפנות אל ערכאה שונה מאשר עורך דין דיני משפחה המייצג נוצרי או מוסלמי.

ג. חקיקה אזרחית משלימה

בתי משפט אזרחיים מחזיקים בסמכות שיפוט מקבילה לבתי הדין הרבניים בכל הנוגע לדיני משפחה. המשמעות היא חקיקה אזרחית משלימה אליה נחשף עורך דין דיני משפחה כבר בשלב ההתמחות. בנוסף, לחלק מבתי המשפט מוענקת הזכות לדון בסכסוכים אזרחיים בין בני משפחה.

מה כוללת התמחות של עורך דין דיני משפחה?

ההתמחות בדיני משפחה כוללת שורה ארוכה של נושאים.
אפשר למנות חלק מהם על מנת להבין את אופי ההתמחות ואת חשיבותה עבור תחום המשפט כולו:
- נישואין וגירושין
- מזונות בני זוג ומזונות ילדים
- חיוב אזרחי במזונות
- הדין האישי על פי ההלכה היהודית ודתות אחרות
- מגמות חדשות בדיני משפחה לאור עקרונות דמוקרטיים ומערביים
- החזקת ילדים וחזקת גיל הרך
- משפט משווה
- חלוקת רכוש
- חוקים בעלי עניין לרבות חוק שיפוט בתי דין רבניים, חוק הירושה, חוק יחסי ממון ועוד

זאת ועוד

מלבד ההיבט הבירוקרטי של התמחות בדיני משפחה, עורך דין העוסק בתחום נדרש לגייס תעצומות נפש אדירות. עורך הדין הוא ברוב המקרים הגורם המקצועי היחיד המלווה את הלקוחות בתהליכים המורכבים והרגישים של נישואין, גירושין או חלוקת מזונות. ההתמחות מספקת לעורך הדין את הניסיון הדרוש על מנת לעסוק בתחום בצורה מקצועית ונכונה. לסיכום, עורך דין דיני משפחה הוא גורם מרכזי בתחום המשפט בארץ ובעולם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים