כרגע באתר
7
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

פתרונות אחסון והגדלת נפח הבית

באמצעות פתרונות אחסון וארונות הזזה ניתן להפוך גם דירות של 2-3 חדרים לבית מרווח עם המון מקום פנוי. במאמר הבא נסביר איך עושים זאת ונביא טיפים פרקטיים למימוש מיידי

07/05/2014
אדריכלים, מעצבי פנים ואנשי מקצוע העוסקים בתחום הבנייה מכירים היטב את הצורך בפתרונות אחסון. מחירי הדירות ממשיכים לעלות ועבור רוב הלקוחות יכולים פתרונות מן הסוג הזה לעשות את ההבדל בין רמת חיים גבוהה, לבין תסכול ועוגמת נפש מתמשכים. כתוצאה מכך, בשנים האחרונות החלו להגיע לישראל לא מעט פתרונות המציעים יתרונות אטרקטיביים למדי.
כיום ניתן לעצב את הבית ולשלב בו אלמנטים שיהיו גם יפים וגם פונקציונאליים. על מנת להשיג את המטרה הזו יש להתחיל בהגדרה של צרכים. במשפחות עם תינוקות וילדים לדוגמא רצוי לשים דגש על אבזור חדר הילדים, בעוד בבתים שכורים ניתן לנצל את המקום הפנוי בחדר האמבטיה, במטבח או בחדרי השירות. לאחר שמבינים מהם הצרכים הספציפיים קל יותר לקבוע מסגרת תקציב ולבחור אלמנטים שיחסכו במקום. פתרונות אחסון אמורים לשרת אותנו לאורך שנים ולכן מחשבה על הטווח הארוך היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים.

ארונות הזזה, מדפים ומגירות

הנה כמה פתרונות אחסון שיכולים להגדיל את נפח הבית באופן מיידי:

א. ארונות

הזזה – גולת הכותרת של פתרונות האחסון מיוצגת על ידי ארונות הזזה. אלו ארונות שמצד אחד לא תופסים הרבה מקום בתוך החדר, אך מצד שני הם מציעים המון נפח אחסון פנוי. אפשר להשתמש בארונות אלו לצורך אחסון מצעים, בגדים, צעצועים, ציוד אישי, מסמכים ועוד. הארונות מיוצרים מחומרי גלם באיכות גבוהה והם לא דורשים תחזוקה מיוחדת. אפשר להרכיב אותם בכל חדר בבית, לפרק אותם לקראת מעבר דירה ואפילו לצבוע אותם מחדש לצרכי רענון.

ב. מדפים

אי אפשר לדבר על פתרונות אחסון בלי להזכיר את המדפים. זהו פתרון מסורתי הקיים גם במשרדים ואולמות תצוגה, כאשר הדגש הוא על ניצול המקום הקיים על הקירות על מנת לאחסן ציוד. היתרון של מדפים הוא מחיר נמוך אך החיסרון בא לידי ביטוי בכך שהם חשופים.

ג. מגירות

גם מגירות נחשבות לפתרון אחסון יעיל עבור בתים פרטיים. את המגירות ניתן לשים בתוך הארון, כחלק משידה או באופן פרטני. יש מגירות שאפשר להזמין לפי מידות קבועות מראש ומגירות במידות סטנדרטיות. המגירות מורכבות עם גלגלים קטנים על גבי מסילות המבטיחות פתיחה מהירה וסגירה שקטה.

כך תדעו איזה פתרון אחסון מתאים לכם

ההיצע הרחב של פתרונות אחסון עלול לבלבל את הלקוחות. כפי שהוזכר, צרכים, מטרות ומסגרת תקציב הם שיקולים חשובים בקבלת החלטה על רכישת ארונות הזזה, מדפים או מגירות. חשוב לא פחות לשלב את פתרונות האחסון בבית על פי התאמה דקורטיבית. בדקו איזה פתרון אחסון מתאים לשטיחים, לריהוט או לריצוף ובחרו מוצר נוח לשימוש.
לסיכום, אין סיבה לוותר על פתרונות אחסון בתוך הבית ומאוד מומלץ לתכנן אותם היטב. היעזרו בידע ובניסיון של אנשי המקצוע ובחרו את הפתרון האידיאלי עבורכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים