כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

אף בית חכם לא שלם בלי מערכת אבטחה

מערכת שליטה ממוחשבת ואחידה בכל מערכות הבניין משפרת את איכות החיים ויכולה להקנות תחושת ביטחון אופטימאלית. במאמר הבא נסביר מדוע אף מערכת לא שלמה ללא גיבוי של אמצעי אבטחה מתקדמים, יעילים ופונקציונאליים

15/05/2014
בית חכם הוא חלק בלתי נפרד מסגנון הבנייה המודרני. בבית כזה ישנה מערכת שליטה מרכזית וממוחשבת, שתפקידה לשלוט בעת ובעונה אחת בכל שאר המערכות. באמצעות המערכת ניתן לחבר את התאורה, מיזוג האוויר, הטלוויזיה, האינטרנט, מערכת הבידור ועוד אל תוך מערכת אחת הניתנת לשליטה מבקר מרכזי. המעבר למערכות חכמות מתבצע תודות להתפתחות מחשבים וטכנולוגיה מתקדמת המאפשרים ביצועים באחוזי הצלחה גבוהים.

בית חכם מגביר את נוחות השימוש באמצעים ומשפר את איכות החיים, אולם התועלת הגדולה ביותר שלו היא בהעלאת רמת ההגנה. ניתן לחבר את מערכת הבית גם אל מערכת האזעקה וכך לייצר גיבוי ואבטחה אופטימאלית.

מערכת אבטחה משולבת בתוך הבית על ידי האמצעים הבאים:
- בקרים
- מעבדים
- מחשבים
- חוטים
- תשתית חשמל
- סנסורים
- מפסקים מבוקרים

מה התפקיד של הגדרת תרחישים בקביעת מערכת האבטחה?

השימוש בבית חכם פשוט יותר מכפי שנהוג לחשוב ומבוסס על הגדרת תרחישים מראש. תרחישים אלו קובעים מתי ואילו מערכות ייכנסו לפעולה. ניתן להגדיר את התרחישים על בסיס לוח זמנים, בהתאם לתנאי האקלים או באופן רנדומאלי ובשלט רחוק. את רוב המערכות אפשר לחבר אל אמצעי שליטה מרחוק כמו מחשב או טלפון, וכך להימנע מביצוע פעולות שגרתיות של הפעלת אזעקה, הדלקת אורות, כיבוי מזגנים וכן הלאה.

ההמלצה העיקרית היא להגדיר תרחישים עבור מערכת האבטחה בהתאם לנתונים הקיימים בתוך הבית. אפשר להתייעץ עם נציגי חברת האבטחה, לנסות מספר תרחישים שונים ולקבוע הגדרה לכל קומה או איזור. הדגש הוא על אבטחה של הכניסה לבית, המרפסת, החצר, הגינה או הגג. בחלקים אלו יש סיכון גבוה יותר לפריצות וגניבות ובאמצעות מערכת אבטחה חכמה ניתן למנוע אותן. בנוסף, המערכת מאפשרת גילוי תנועה בוידאו, הפצת וידאו ואודיו לפי דרישה, משלוח הודעה במקרה של זיהוי תנועה בשעות חשודות וכן הלאה.

למי מתאימה מערכת אבטחה של בית חכם?

המחיר האטרקטיבי של אמצעי אבטחה המשולבים בצורה מקצועית בתוך מערכת שליטה ממוחשבת תורם לעלייה בביקוש. כיום ניתן למצוא את המערכות הללו בדירות פרטיות, בתי מגורים וגם עסקים ומשרדים. מערכת האבטחה מגלה יעילות אופטימאלית ונחשבת השקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך. המערכת אינה פוגעת בעיצוב הבית או החלל והיא גמישה לצרכי הלקוח באופן כמעט אבסולוטי.

לסיכום, בית חכם זקוק למערכת אבטחה על מנת להגן על הדיירים ולייצר סביבה בטוחה ונעימה. רצוי לברר לגבי מערכת אבטחה מול חברות העוסקות בתחום, להגדיר שורה ארוכה של תרחישים ולנצל את היעילות של המערכת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים