כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טרייד אין – האם משתלם?

שוקלים לעשות עסקת טרייד אין לרכב? רגע לפני שאתם חותמים, בדקו האם זה באמת משתלם

19/05/2014
עסקאות טרייד אין יכולות להבטיח תועלת כלכלית גדולה, אך חשוב להכיר את היתרונות והחסרונות שלהן על מנת להבין האם מדובר על פעולה משתלמת
המונח טרייד אין מייצג עסקה בה חלק מהתשלום עבור מוצר מסוים ניתן על ידי הקונה בצורת מוצר זהה, דומה או ישן עם שווי נמוך, כאשר יתרת התשלום מועברת בכסף. עסקאות מן הסוג הזה נפוצות בתחום הרכב, התכשיטים, מוצרי החשמל ועוד.

המטרה העיקרית של עסקאות טרייד אין היא לשכנע את הלקוח להסכים לעסקה ואף לייצר עבורו תנאים אופטימאליים. במידה והעסקאות מתנהלות בצורה נכונה ותוך ביצוע הבדיקות הנדרשות, ניתן להפיק מהן פוטנציאל כלכלי גבוה. מעבר לכך, עסקאות טרייד אין רלוונטיות עבור לקוחות המעוניינים לשדרג מוצר קיים מבלי לשאת בהוצאות משמעותיות.

על מנת לבחון את השאלה האם טרייד אין הוא עסקה משתלמת יש לקחת בחשבון מספר נושאים. ראשית, קיים הבדל משמעותי בין עסקאות טרייד אין בתחום הרכב לבין עסקאות על מוצרים פחות יקרים. לא תמיד משתלם להחליף רכב קיים ברכב חדש ולהוסיף עשרות אלפי שקלים, אך אין סיבה לוותר על עסקה סיבובית בה מחזירים מכשיר חשמל ישן שלא נמצא בשימוש תמורת הנחה על מכשיר חדש. שנית, יש צורך בבדיקה פרטנית של חוזה העסקה בהתאם לצרכי הלקוח. חשוב למנוע הוצאות בלתי רצויות או להתפתות להבטחות שווא של אחד הצדדים.

יתרונות וחסרונות של טרייד אין

אלו היתרונות של עסקאות טרייד אין בתחומים השונים הנפוצים בארץ ובעולם:

- חיסכון בזמן ובמאמץ של חיפוש אחר מוצר חדש
- פתרון של בעיות תזמון או גיוס משאבים כלכליים
- אמינות ושקיפות מצד המוכר
- אחריות לשנים רבות
- אפשרות לקבלת שירותי ייעוץ
- פריסת תשלומים נוחה

אף על פי כן, יש לעסקאות טרייד גם מספר חסרונות שאי אפשר להתעלם מהם. בעסקאות אלו המוצר הניתן על ידי הלקוח מתומחר נמוך בהשוואה למכירה עצמאית. במילים אחרות, עסקת טרייד אין אינה משתלמת מבחינה כלכלית בטווח הקצר: סוכנויות טרייד אין משלמות רק חלק ממחיר המחירון, וגם את המוצר החדש הלקוח רוכש לעיתים קרובות במחיר גבוה יותר מאשר אם רוכשים אותו באופן פרטי. מעבר לכך, בתחום הרכב כדאי לבדוק האם המגרש הוא בעל תו איכות לסוחרים המוענק על ידי לשכת המסחר. על המגרש לעמוד בתנאי האיגוד ולהציג את כל המידע הרלוונטי והמאומת אודות הרכב החדש.

גימיקים שיווקיים מהווים בעצמם חיסרון נוסף בעסקאות טרייד אין. מה שנראה משתלם ואטרקטיבי על הנייר יכול להפוך להשקעה חסרת תועלת עבור הלקוח. כדאי להמשיך ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות גם בעסקאות טרייד אין, להתייעץ עם אנשי מקצוע אמינים ולקבל המלצות. בצורה כזו ניתן להפוך את החסרונות של העסקה ליתרונות וליהנות מיחס ראוי של עלות מול תועלת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים