כרגע באתר
3
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מעבר לחו"ל ורכישת בית בחו"ל

אנשים רבים מבקשים להעתיק את מקום מגוריהם לחו"ל. הסיבות לכך רבות ומגוונות. יש העושים זאת מטעמי קריירה ומקצוע, יש העושים זאת בשליחות המדינה או בשליחות ארגונים שונים ויש המבקשים לשנות את אורח חייהם לחלוטין ולא להישאר בארץ.

19/05/2014
לא משנה מה הסיבה להעתקת מקום המגורים לחו"ל כל משפחה תזדקק במוקדם או במאוחר לבית משלה. ויש המבקשים לרכוש בית עוד לפני המעבר כדי להבטיח מעבר חלק וללא בעיות קליטה קשות במקום החדש.

כיצד לבחור מקום מגורים בחו"ל?

לרוב יהיה מקום המגורים בסמיכות למקום העבודה החדש. אבל הגדרה זו מאד רחבה מכיוון שבחו"ל יש אנשים הגרים במרחקי נסיעה גדולים ממקום העבודה משום שכך נהוג שם או בגלל סיבות הקשורות באיזורי מגורים מועדפים מבחינה משפחתית. בחירת מקום מגורים למשפחה שעוזבת את הארץ מצריכה בירורים רבים לפני ההחלטה ובינהם:
• בדיקת חתך האוכלוסייה במקום מבחינה סוציואקונומית
• בדיקת האיזור מבחינת חינוך לילדים
• בדיקת האיזור מבחינת קרבה לאנשים מוכרים
• בדיקת האיזור מבחינת שירותי דת (למשפחות מסורתיות או דתיות)
• בדיקת האיזור מבחינת שירותי בריאות, תרבות וכדומה
• בחינת האיזור מבחינת תשתית התחבורה
• בחינת האיזור מבחינת פיתוח עתידי שלו
• וכיוצא באלה

רכישת בית בחו"ל מהארץ

מי שמעוניין לרכוש בית בחו"ל טרם עזיבת המשפחה לחו"ל לא יוכל לעשות זאת בלי נסיעה אחת או שתיים לאיזור כדי לבחון את האופציות השונות העומדות בפניו ולא יוכל לעשות זאת ללא עזרת אנשי מקצוע מקומיים לרבות עורך דין בתחום הנדל"ן, סוכן נדל"ן, נוטריון לתרגום כל המסמכים ואימות החתימות בחוזה העתידי וכדומה. בכל מקרה מומלץ לנסוע למקום יחד עם בן או בת הזוג כדי להתרשם מהאיזור, מהאוכלוסייה וכדי לענות לעצמכם על כל הסוגיות שעלו קודם בנושאי החינוך, הבריאות, איכות החיים במקום וכדומה.

רכישת הבית בפועל

לאחר שנסעתם לחו"ל ומצאתם בית העומד למכירה שנראה מתאים לכם גם מבחינת המיקום, הגודל והמחיר תוכלו לעשות את רוב הפעולות לרכישת הבית מהארץ על ידי עזרת אנשי המקצוע ששכרתם לרבות עורך הדין, נוטריון וכדומה. אנשים אלה אמנם עולים כסף אבל הם יוכלו להביא את תהליך רכישת הבית בחו"ל לסיומו המוצלח. יש להתכונן לכך שהתהליך יקח זמן מסויים והדבר תלוי במדינה שאליה אתם עוברים ובבירוקרטיה המקומית. את רוב הפעולות תוכלו לעשות מהארץ באמצעות האינטרנט או במשלוחי דואר מיוחדים כאשר נוטריון מטעמכם יאמת עבורכם את אותנטיות המסמכים ויאשר לכם שמדובר בהליך חוקי וכשר לחלוטין טרם החתימה הסופית על הסכם הרכישה של הבית בחו"ל.

במאמר מוסגר נוסיף שהיעזרות בשירותיו של נוטריון כרוכה בתשלום נפרד. לכן, בבואכם לתכנן את התקציב הנדרש לשם רכישת בית בחו"ל חשוב שתיקחו בחשבון גם את שכר נוטריון ולהיערך לכך מראש.

אם אתם עוברים לחו"ל למקום שיש לכם מכרים או חברים מהארץ תוכלו להיעזר בהם בכל הנוגע לרכישת בית ומומלץ להתייעץ איתם כיצד לעשות זאת בדרך הנוחה והקצרה ביותר, וכן אודות המחירים, הבירוקרטיה ואנשי המקצוע שעדיף לעבוד איתם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים