כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי משפטים והתמחות בדיני ירושה

מעוניינים להירשם ללימודי משפטים ולהתמחות בדיני ירושה? להלן כל המידע לו אתם זקוקים אודות מסלול זה.

19/05/2014
לימודי משפטים הם מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר בארץ, ומדינת ישראל היא אחת מהמדינות שבהם היחס בין מספר עורכי הדין לאוכלוסייה הוא מן הגבוהים בעולם. תחום זה נחשב מאד "יהודי" וכולנו מכירים את הבדיחות הישנות אודות האימא הדוחפת את ילדיה ללמוד משפטים.

מידע כללי אודות לימודי משפטים

מידע כללי אודות לימודי משפטים
לימודי משפטים ניתן לעשות בכל אחת מהאוניברסיטאות הגדולות בארץ ובמספר רב של מכללות. לימודי משפטים מתחלקים ללימודי תואר ראשון, תואר שני ותואר שלישי לקבלת תואר דוקטור למשפטים. על מנת להפוך לעורך דין יש צורך בתואר ראשון ולעבור את מבחני לשכת עורכי הדין. לימודי תואר ראשון משתרעים על פני שלוש או ארבע שנים ויש צורך לעבור התמחות בתחום מסויים במשרד עורכי דין מורשה לפני שמקבלים את תעודת עורך הדין. תנאי הקבלה לבתי הספר למשפטים הם גבוהים במיוחד המצריכים ממוצע בגרות גבוה וציון גבוה בפסיכומטרי.

במהלך השנה השנייה של הלימודים מתחילים התלמידים לבחור את תחום ההתמחות הרצוי להם ואחד התחומים המבוקשים הוא תחום דיני משפחות הכולל גם דיני ירושה

התמחות בדיני משפחה וירושה

עוד בשלב הלימודים מתבקשים התלמידים לבחור את תחום ההתמחות המתאים להם והקורסים בשנים הבאות מתמקדים בין היתר בתחום זה. התמחות בדיני משפחה הוא תחום מאד מבוקש לנוכח החשיבות הגדולה שמייחסת החברה הישראלית והיהודית למשפחה.

את תקופת ההתמחות (הסטאז') בתחום זה יש לעשות במשרד עורכי דין המתמחה בכך הרשאי להנחות מתמחים. תחומי העיסוק של עורך דין לענייני משפחה הם מאד מגוונים וכוללים בין היתר את הנושאים הבאים:

• נישואין וגירושין
• ענייני מזונות
• חלוקת רכוש
• אימוץ ילדים
• דיני ירושה
• וכיוצא באלה

כל אלה נחשבים לסוגיות הקשורות לחיי המשפחה לרבות כל האינטראקציות שהם כוללים. בכל הסוגיות הללו פונים אנשים לעורכי דין המתמחים בדיני משפחה על מנת לקבל ייעוץ או ליווי משפטי או ייצוג בבתי המשפט.
עורכי דין המתמחים בדיני משפחה עוסקים בתתי תחומים שונים לרבות: ניהול תיקי גירושין, הסכמי ממון, חלוקת רכוש, אלימות במשפחה, ידועים בציבור, אימוץ ילדים ופונדקאות, ענייני צוואות וירושות, אבהות, כתובה, מזונות, הגירת ילדים, משמורת ילדים וכיוצא באלה. משרדי עורכי דין שונים בתחום דיני משפחות מתמחים לרוב בכמה מתתי נושאים אלו ולא בכולם.

אם אתם מעוניינים להתמחות בדיני ירושה יהיה עליכם להתמחות קודם לכן בדיני משפחה באופן כללי הכוללים גם את התחום הזה. מדובר בתחום מאד מאתגר המצריך אופי ואישיות מיוחדים כדי לעסוק בדיני משפחות שלרוב הם טעונים ברגשות וכעסים רבים שיש לדעת להתמודד איתם על מנת לתעל את רצון האדם למקום הנכון מבחינתו בכל עניין ועניין. וחשוב לזכור כי רבים מדיני המשפחות נידונים גם בבתי הדין הרבניים, מה שמוסיף עוד רובד חשוב שאינו קיים בתחומי משפט אחרים.
בחירה בתחום דיני המשפחה והירושה מעניק לעוסקים בו ביטחון תעסוקתי הן בצורת עבודה במשרד קיים והן בתור עצמאיים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים