כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בחירת בי"ס לשייט עבור קורס סקיפרים

מעוניינים לעבור קורס סקיפרים מקצועי? כך תדעו איזה בית ספר לשייט כדאי לכם לבחור.

20/05/2014

בחירת בי"ס לשייט עבור קורס סקיפרים

בשנים האחרונות החלו לצוץ מספר בתי ספר לשייט המעבירים קורס סקיפרים ליאכטות. על מנת להשיט יאכטה יש צורך ברישיון מיוחד ומי שאין ברשותו רישיון כזה אינו רשאי להשיט יאכטה גם אם הוא בעליה, ועליו לשכור את שירותיו של סקיפר בעל רישיון.

קורס משיטי יאכטות כזה אינו דבר זול והמחירים נעים בין 9000 ל- 25,000 ₪ עבור קורס סקיפרים המעניק רישיון משיט יאכטות בסופו. אבל יותר ויותר אנשים נרשמים לקורסים אלה והתחביב הזה הולך ונהיה נפוץ יותר משנה לשנה.

איפה לומדים?

בתי הספר למשיטי יאכטות (קורס סקיפרים) נחלקים לשלושה סוגים:

• בתי ספר גדולים
• בתי ספר בינוניים
• בתי ספר קטנים

הגדולים

באופן לא מפתיע, בתי הספר גדולים הם גם אלו הוותיקים ביותר שפועלים כיום בארץ. בבתי ספר אלו תוכלו ליהנות מקורסי סקיפרים מקיפים ומעמיקים יותר. מדובר בקורסים בהיקף של 160 – 200 שעות לימוד, הנחלקות הן ללימוד עיוני (90 – 100 שעות) והן ללימוד מעשי בים (70 – 100 שעות).

ניתן להצטרף למסלול לימודי בוקר או ערב, ואפילו ללמוד מהבית באמצעות מערכת אינטרנטית המיועדת לשיעורים העיוניים. לרוב, בתי ספר אלה מחוברים למועדוני שייט שבהם ניתן להאזין גם להרצאות רבות בתחומים הקשורים לעולם השייט.

הבינוניים

הבינוניים
בתי הספר הבינוניים מציעים קורסי סקיפרים בהיקף קטן יותר: 50 – 70 שעות לימוד עיוניות וכ- 150 שעות לימוד מעשיות בממוצע. בכל הקשור ללימוד מהבית באמצעות מערכת אינטרנטית, אין הבדל בין בתי הספר הבינוניים לגדולים, וגם בתי ספר אלה מחוברים למועדוני חברים הכוללים פעילות ימית ועיונית רבה.

הקטנים

בבתי הספר הקטנים תוכלו להצטרף לקורס סקיפרים קצר יותר, שכולל כ- 45 שעות לימוד עיוניות וכ- 120 שעות לימוד מעשיות. בבתי ספר אלו הלימודים מתקיימים לרוב אחת לשבוע ובשעות הערב בלבד.

מה יש לברר לפני הבחירה

בטרם תבחרו את בית הספר בו תלמדו להיות סקיפרים, בררו את אחוז הבוגרים בכל אחד מבתי הספר. זכרו כי יש לעבור ארבע בחינות של משרד התחבורה כדי לקבל את הרישיון הנכסף. לכן חשוב שתבררו את שיטות הלימוד כדי להחליט האם הן מתאימות לכם ומה היקף השעות ורמת המדריכים. ובנוסף מומלץ להצטרף להפלגת ניסיון כדי להכיר את האווירה, המדריכים ואת היחס לתלמידים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים