כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מחפש עבודה? בדוק מה מופיע לצד שמך בגוגל

לפני שאתה מחפש עבודה, כדאי שתבדוק מה המוניטין שלך בגוגל.

25/05/2014
אתרי האינטרנט ומנועי החיפוש תופסים מקום חשוב בחיינו, אך התנהלות לא נכונה במרחב הקיברנטי עלולה להביא לפגיעה בשם הטוב. במאמר הבא נסביר מה המשמעות של מחיקה מגוגל ונביא דוגמאות לשימוש נכון בכלי מן הסוג הזה

המדיה המסורתית לא מצליחה להתמודד עם מגוון האפשרויות הקיימות באתרי האינטרנט השונים. אפשר לראות הרבה דוגמאות לאופן בו המדיה החדשה באינטרנט משנה את כללי המשחק, הן עבור יצרני התוכן והן עבור הצרכנים. בעוד בעבר קשה היה למצוא תיעוד לחדשות או לאירועים שהתרחשו לפני זמן רב, הרי שכיום מה שעולה לרשת נשאר בה לנצח. המשמעות של התהליך הזה יכולה להיות הרסנית עבור מי שאינו יודע להתנהל בצורה נכונה.

דורשי עבודה וגם מנהלים מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מתמודדים עם בעיות לא צפויות מכיוון האינטרנט. מנועי החיפוש יכולים להעלות כתבי דין ישנים, פסקי דין וידיעות הפוגעות בשמם הטוב של האזרחים. בנוסף, בחלק גדול מהמקרים הידיעות הישנות קופציות לראש תוצאות החיפוש בשל שיקולים אוביקטייביים של אלגוריתם טכני. הדרך היחידה למנוע את עוגמת הנפש הזו היא באמצעות מחיקה מגוגל.

מה המשמעות של מחיקה מגוגל?

שירותי מחיקה מגוגל ניתנים על ידי חברות המכירות היטב את אופן הפעולה של מנועי החיפוש. מחיקה של מידע מהאינטרנט יכולה להתבצע באמצעות מספר שיטות:

1. מחיקה מהאינדקס של מנוע החיפוש – מנוע החיפוש מציג תוצאות של מידע השמור בתוך אינדקס פרטי. במקרים קיצוניים ניתן לפנות אל גוגל ולבקש מחיקה של מידע מסוים. פניות אלו לא תמיד אפקטיביות והן דורשות שורה ארוכה של הוכחות.
2. מחיקה מאתר האינטרנט – אפשר למחוק מידע המופיע בתוך אתר אינטרנט מסוים באמצעות פנייה לספקי התוכן. במילים אחרות, במקום להתמודד עם מנוע החיפוש ניתן פשוט לדאוג להסרה של המידע מהאתר. הסרה זו אידיאלית כאשר המידע המופיע באתר שגוי או לא מבוסס. מצד שני, גם התהליך הזה כרוך בלא מעט בירוקרטיה והשקעה של זמן.
3. מחיקה מגוגל - ניתן להבטיח מחיקה של שם או מידע מגוגל באמצעות הוספת מידע חדש. גולש המחפש אחר מידע אמור להגיע לתוצאות הרלוונטיות ביותר עבורו, בין היתר לפי שיקולי זמן. המחיקה במקרה הזה היא למעשה החלפה של מידע ישן במידע רלוונטי וחדש יותר.

כפי שניתן לראות, כל האפשרויות של מחיקת מידע מגוגל דורשות מעורבות של אנשי מקצוע ברמה גבוהה. אדם פרטי לא יכול להילחם לבדו במנועי החיפוש או להשקיע את הזמן והמאמצים הדרושים במחיקה מן הסוג הזה. ההמלצה העיקרית היא לפנות אל שירות מקצועי של מחיקת מידע, להבין את המשמעות ובעיקר להקפיד על התנהלות חוקית ומסודרת. מעבר לכך, חשבו היטב על המידע שאתם מעלים לרשת וזכרו את המשמעות בטווח הקצר והארוך.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים