כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי עריכת דין עם התמחות בדיני תעבורה

בשנים האחרונות, התמחות בדיני תעבורה הפכה ליותר ויותר פופולארית בקרב סטודנטים למשפטים.

25/05/2014
יותר ויותר סטודנטים למשפטים מתעניינים בשנים האחרונות בהתמחות בדיני תעבורה. דינים אלו עוסקים בכללי התחבורה היבשתית ויש להם משמעות רבה עבור הציבור הרחב
לימודי משפטים מציעים מגוון של אפשרויות קריירה ותעסוקה. בלימודי משפטים לתואר ראשון ניתן לרכוש ידע בשורה ארוכה של נושאים, כגון משפט מסחרי, משפט פלילי, משפט אזרחי, משפט בינלאומי ונושאים נוספים הנכללים בתכנית הלימודים של כל מוסד. יחד עם זאת, המשמעות האמיתית של לימודי משפטים ועריכת דין באה לידי ביטוי רק בעת בחירת התמחות.

התנאים לקבלת רישיון לעיסוק בעריכת דין הם רכישת השכלה משפטית באחד המוסדות המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, סיום תקופת התמחות של שנה באחד המשרדים לעריכת דין ועמידה במבחנים חיצוניים הנכתבים על ידי לשכת עורכי הדין. כפי שניתן לראות, לתקופת ההתמחות יש השפעה על המשך הקריירה של סטודנטים למשפטים ולכן כדאי לבחור אותה בצורה נכונה.

מה כוללת התמחות בדיני תעבורה?

מה כוללת התמחות בדיני תעבורה?
דיני תעבורה הם השם המשפטי של תחום העוסק בכללי התחבורה היבשתית. פקודת התעבורה מהווה את עיקר המסגרת החקיקתית של דיני תעבורה, והיא כוללת הוראות בסיסיות לרישוי כלי רכב ונהגים וסעיפי עונשין בגין עבירות תנועה או הוראות של בתי המשפט המוסמכים.

במהלך ההתמחות נחשפים הסטודנטים אל כל ההיבטים של דיני תעבורה במדינה דמוקרטית כמו ישראל:

א. שופטיו וסמכויותיו של בית המשפט לתעבורה
ב. היסוד הנפשי בעבירות תעבורה בהשוואה לעבירות אחרות
ג. המשמעות החוקתית של תאונות דרכים
ד. עבירות של נהיגה בשכרות
ה. עונשי מינימום ועוגנים בפקודת התעבורה
ו. דו"חות בעבירות תעבורה

המאפיינים הייחודיים של דיני תעבורה

כפי שניתן לראות, יש הרבה מאפיינים הנחשבים ייחודיים עבור התחום של דיני תעבורה. שופטי בית המשפט ועורכי דין המתמחים בתחום נדרשים לתת את הדעת על סוגים רבים של עבירות תעבורה, לרבות עבירות לפי פקודת כלי רכב מנועי, עבירות על חוק הפיקוח על מצרכים ושירותים ועבירות על פי החוק לתיקון דיני העונשין. יש הבדל משמעותי בין עבירות שנגרמות ברכב כמו גרימת מוות ברשלנות, לבין עבירות תעבורה של קטינים.

גם בעת בחירת עורכי דין עבור ייצוג משפטי בתיקי תעבורה ניתן לזהות את מאפייני התחום. על אף שבמהלך התמחות בדיני תעבורה עיקר הידע הנרכש הוא תיאורטי, הסטודנטים לומדים כיצד לייצג את הנאשמים בין כתלי בית המשפט והגופים המוסמכים לעסוק בנושא. דיני תעבורה משפיעים על החברה באופן ישיר והם קובעים מסגרת של חוקים חשובים. עורך דין המתלבט לגבי תחום התמחות צריך לשקול את הנושא של דיני תעבורה, בעיקר בשל המקום הדרמטי אותו הם תופסים בעידן הנוכחי. סביר להניח כי בעתיד יינתן משקל עוד יותר גדול לדיני תעבורה ולמשמעות שלהם עבור בתי המשפט, הנהגים וציבור המשתמשים בכלי הרכב.

בשיתוף משרד עורכי דין שביט & קנטור - עו"ד דין פלילי ותעבורה בצפון, בחיפה ובקריות
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים