כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימוד עיצוב גרפי והשתלבות בבתי דפוס

עיצוב גרפי מוביל כיום את תחום הדפוס והוא בא לידי ביטוי במגוון אמצעי תקשורת. הלימודים כוללים שילוב ייחודי בין ידע תיאורטי, הקניית כלים מעשיים ורכישת ניסיון

25/05/2014
עיצוב גרפי עוסק בשילוב טקסט ותמונה לצורך העברת מסר. על אף הנוכחות של עיצוב מן הסוג הזה בענף התקשורת החזותית, זוכה התחום להתייחסות ייחודית מצד אנשי מקצוע רבים. כיום משולבים סגנונות עיצוב גרפי כמעט בכל אמצעי התקשורת בעולם, לרבות מדיה מסורתית וחדשה. גם השימוש במחשבים וההתקדמות הטכנולוגית הביאו לעלייה בנוכחות של העיצוב הגרפי בחיינו.

אלו התחומים העיקריים בהם ניתן להביא לידי ביטוי לימודי עיצוב גרפי:
- עיצוב טקסטים מודפסים
- עיצוב אריזות של מוצרי צריכה לצרכים שיווקיים וקידומיים
- עיצוב כרזות, פרסומות, שלטים ומודעות
- עיצוב אתרי אינטרנט
- עיצוב ממשקי מידע

הלימודים כוללים ברוב המקרים שלושה נושאים מרכזיים, שהם פרסום, התמחות בניהול אמנותי וקורסי עיצוב גרפי לאינטרנט ולאינטראקטיב. יחד עם זאת, יש מסלולים נוספים המדגישים את הדינאמיות של לימודי עיצוב גרפי ואת האופן בו ניתן לנצל אותם על מנת לפתח קריירה מאתגרת ומתגמלת.

היכן עובדים אחרי לימודי עיצוב גרפי?

היכן עובדים אחרי לימודי עיצוב גרפי?
אחד היתרונות הגדולים ביותר של לימודי עיצוב גרפי הוא אפשרויות התעסוקה. ראשית, תכניות הלימודים כוללות את יסודות העיצוב הגרפי, לימוד התוכנות המקצועיות והמתקדמות והתנסות בכלל אמצעי המדיה הרלוונטיים. המשמעות היא שניתן לסיים את הלימודים ולהצטרף לעבודה אצל בתי דפוס המפוזרים בכל רחבי הארץ. מעצב גרפי עם הכשרה מתאימה מעניק ערך מוסף לבתי דפוס ומספק להם יתרון משמעותי מול מתחרים.


שנית, לימודי עיצוב גרפי נמשכים תקופה קצרה יחסית של 16 חודשי לימוד. ניתן ללמוד במתכונת של מספר מפגשים בודדים בשבוע בלבד, וכך להתחיל את הקריירה עוד במהלך תקופת ההכשרה. הלימודים מאפשרים ביצוע של פרויקט גמר והם מלווים בקבלת הנחיות אישיות ממרצים בעלי שם. את תעודת הגמר מקבלים הסטודנטים מיד עם סיום הלימודים ותוך הפניה לעסוק במקצועות העיצוב החזותי בסטודיו עצמאי, בבית דפוס או במסגרת חברות בתחום התקשורת. נציגים של מוסדות הלימוד מכינים את הסטודנט לשוק העבודה ומקנים להם כלים מעשיים ואפקטיביים.

למי מתאימים לימודי עיצוב גרפי?

גם מי שלא רוצה לעבוד בבית דפוס או לקחת חלק בעיצוב פני עתיד התקשורת יכול למצוא תחומי עניין במסלולים של לימודי עיצוב גרפי. תנאי הקבלה כוללים מבחן כניסה, 12 שנות לימוד ומבחן ידע באנגלית יחד עם ראיון אישי, אולם ברוב המקרים אין צורך ברקע מקצועי מסוים. מוסדות הלימוד מקבלים בברכה סטודנטים המעוניינים להיחשף אל התחום באופן אובייקטיבי ונטול השפעות.

לסיכום, לימודי עיצוב גרפי בהחלט מבטיחים חוויה עשירה ומאתגרת. כל סטודנט יכול לבחור ליישם את הלימודים בצורה שונה ובין אפשרויות התעסוקה ניתן למנות גופים פרטיים, ציבוריים ועסקיים בכל רחבי הארץ.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים