כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קניית ציוד הגברה מיד שנייה - היתרונות והחסרונות

חושבים לשפר את חווית הסאונד בבית או במשרד? כדאי שתכירו את כל היתרונות והחסרונות של רכישת ציוד הגברה מיד שנייה

25/05/2014
מערכת הגברה מיועדת להגביר מוזיקה ומקורות שמע תוך שימוש בשילוב בין טכניקות סאונד מתקדמות. רוב המערכות מורכבות ממיקסר, רמקולים, מיקרופון ומגבר, אולם יש מערכות משוכללות יותר המתאימות בעיקר עבור צרכים מקצועיים. יחד עם זאת, אפשר לשמוע את ההבדל בין סאונד המוגבר באמצעות מערכות איכותיות לבין סאונד רגיל גם באוזן בלתי מיומנת. מי שרוצה ליהנות מעושר של צלילים חייב להשתמש בשרותיו של ציוד הגברה ברמה גבוהה. השאלה העיקרית היא היכן משיגים את הציוד הזה וכיצד ניתן לחסוך בעלויות.


אחת האפשרויות של קניית ציוד היא לפנות אל חברות המתווכות בין לקוחות. חברות אלו מציעות מגוון אדיר של ציוד יד שנייה. יש לקוחות המתעניינים בציוד לצורך שדרוג הסאונד בבית או בעסק, לעומת אחרים המנצלים את ההיצע הקיים על מנת לאבזר מערכות קיימות. בכל מקרה, אין ספק כי מדובר על אופציה אטרקטיבית אשר לצידה שורה ארוכה של יתרונות וחסרונות.

מחיר ואיכות מול תחזוקה וחוסר ודאות

להלן הנושאים העיקריים המבליטים את היתרונות והחסרונות של קניית ציוד הגברה מיד שנייה:

1. מחיר

בגזרת המחיר יש לציוד יד שנייה יתרון משמעותי. הציוד הזה נמכר במחירים הנמוכים בעשרות אחוזים מציוד חדש, ללא קשר לחברה, למותג או לאיכות הקיימת. ציוד יד שנייה נמכר באופן אוטומטי במחיר נמוך יותר ולכן הוא קורץ עבור לקוחות במגזר הפרטי והמקצועי.

2. איכות

מומחים לציוד הגברה טוענים בתוקף שלא ניתן להשוות בין איכות של ציוד יד שנייה לבין איכות של ציוד חדש. הדעות חלוקות לגבי הנושא הזה ולכן כדאי לבחון כל מקרה לגופו. רצוי להגיע אל אולם תצוגה, להקשיב לסוג מוזיקה מועדף ולבדוק האם ציוד מסוים אכן עומד בקריטריונים הנדרשים על אף שהוא כבר היה בשימוש.

3. תחזוקה

החיסרון המשמעותי של ציוד יד שנייה מכל סוג הוא שיש צורך בתחזוקה קבועה לאורך זמן. בניגוד לציוד חדש בו ניתן להשתמש במשך מספר שבועות או אפילו חודשים ללא מאמץ מיוחד, ציוד יד שנייה רגיש יותר לתקלות ולבעיות בלתי צפויות.

4. חוסר ודאות

המשך ישיר של הצורך בתחזוקה ניתן לראות בחוסר הודאות המלווה רכישה של ציוד יד שנייה. רק לאחר רכישת ציוד חדש ניתן לקבל אחריות לתקופה ארוכה ולהבטיח ודאות אופטימאלית. ודאו זו משחקת תפקיד חשוב בקרב חלק מהלקוחות, אולם גם כאן תקף הביטוי "על טעם ועל ריח אין מה להתווכח".

בסופו של דבר, אדם המעוניין לרכוש ציוד הגברה חייב להגדיר את הצרכים ואת ההעדפות שלו. הבחירה בין ציוד יד שנייה לבין ציוד חדש מבוססת בעיקר על מסגרת תקציב, איכות נדרשת והצרכים הסובייקטיביים של כל אחד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים