כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שיפוץ דלת כניסה בבית ישן ושימוש במשקוף עיוור

השקעה בדלת הכניסה בלבד יכולה לשנות לחלוטין את המראה של בית ישן. במאמר הבא נביא עצות עבור שיפוץ מן הסוג הזה ונסביר כיצד משתמשים בשיטות העיצוב המתקדמות הקיימות בתחום

26/05/2014
לדלת הכניסה יש חשיבות יוצאת דופן בכל הנוגע לעיצוב בתים. ראשית, דלת הכניסה היא זו המגדירה את האופי של הבית. אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני ולכן לדלת יש תפקיד משמעותי. שנית, הדלת משרתת אותנו במהלך קבלת אורחים או חברים. דלת כניסה המעוצבת ברמה גבוהה יכולה לשנות את המראה של החלל, לתת ערף מוסף לאווירה וגם להשביח את ערך הנכס בטווח הקצר והארוך.

בנוסף, משתלם יותר לשפץ את דלת הכניסה בבית ישן וכך ליהנות מהיתרונות המגוונים של מראה מרשים, מאשר להשקיע בהחלפת הריהוט, הקירות או פתרונות הריצוף. השאלה העיקרית היא כיצד מבצעים שיפוץ דלת מן הסוג הזה ואילו כלים מציע תחום העיצוב המודרני.

כל מה שצריך לדעת על משקוף עיוור

משקוף עיוור הוא פתרון מושלם עבור שיפוץ דלת כניסה בבית ישן. זו היא למעשה מסגרת עץ המותקנת בסוף שלב השלד, או לחילופין בתחילת השיפוץ, אשר עליה תותקן הדלת עצמה. המונח "עיוור" בהקשר של המשקוף מתייחס לעובדה שבסוף תהליך הבנייה לא רואים אותו. המשקוף מכוסה בטיח וכך קובע מסגרת לדלת ולטיח עצמו מבלי לפגוע במראה האסתטי.

אלו הפרטים שחשוב לדעת על משקוף עיוור טרם תחילת השיפוץ של דלת הכניסה בבית ישן:

א. חומר גלם

משקוף בנוי משלושה קרשים המשמשים בתור לוחות עץ. את הקרשים ממקמים בצורת האות ח', עם שתי רגליים בצדדים ומעליהן גג. לוחות העץ עשויים לרוב מעץ אורן בעובי של 2.5 ס"מ ורוחב של 12 ס"מ.

ב. התקנה

בבתים חדשים נהוג להתקין את המשקוף עם גמר עבודות השלד, אולם במהלך שיפוץ ניתן לעשות זאת או אחרי בניית הקיר או באופן בלעדי ולפני הטיוח.

ג. מסגרת

חשוב להקפיד על מעורבות של איש מקצוע לטובת קביעת מסגרת לדלת. משקוף עיוור מותקן במפתח הקיר, אך רוחבו יקבע לאחר מכן את רוחב הדלת והגובה את גובהה. נתונים אלו הם חלק בלתי נפרד מתהליך השיפוץ. עם תום ההתקנה ולאחר עבודות הגמר הכוללות במידת הצורך גם טייח וריצוף, ניתן לקבע את הדלת בתוך המשקוף וליהנות מהתוצאה הרצויה.

ד. גבולות

עוד נושא קריטי לניצול היתרונות של שיפוץ דלת הכניסה בבית ישן הוא קביעת גבולות. רוחב הלבנים מהן בנוי קיר פנימי עומד בדרך כלל על 10 ס"מ, אולם רוחב לוח העץ של המשקוף הוא כאמור 12 ס"מ. המשמעות היא בליטה של המשקוף ס"מ אחד מכל צד של הקיר. עם זאת, החלק הבולט קובע את עובי הטיח והמטרה היא להבטיח תוצאה ישרה.
לסיכום, כל אחד יכול לשנות את המראה של הבית הקיים עם החלפת דלת הכניסה או לכל הפחות שיפוץ המשקוף הישן. התייעצו עם אנשי המקצוע העוסקים בתחום ובדקו כיצד משקוף עיוור יכול לעזור גם לכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים