כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי פסנתר – האם כל גיל מתאים לזה?

הורים המעוניינים לפתח יכולות קוגנטיביות ומוטוריות אצל ילדיהם יכולים להתעניין לגבי לימודי מוזיקה. מבין שלל התחומים הקשורים אל הענף, אין ספק שלפסנתר יש מעמד מיוחד

26/05/2014
לימודי מוזיקה מציעים יתרונות משמעותיים עבור ילדים. ראשית, לימודים מן הסוג הזה חושפים את הילדים אל אתגרים חדשים שבדרך כלל הם לא פוגשים בהם. בניגוד לחוגים אחרים בהם הדגש הוא על פיתוח יכולות פיזיולוגיות, בלימודי מוזיקה נוצר שילוב מרתק בין אינטיליגנציה וקוגניציה. שנית, לימודי מוזיקה מעניקים עבור הילד תשתית יציבה עבור העתיד. הפלטפורמה עליה נשענים לימודי מוזיקה משמשת גם ללימודים בתחומים אחרים, כגון מתמטיקה, הבעה ועוד. מחקרים מצביעים על קשר ישיר בין יכולת ביטוי ותקשורת לבין לימודי מוזיקה בגילאים צעירים.

על אף כל האמור לעיל, השאלה העיקרית היא באיזה גיל אפשר להתחיל עם לימודי מוזיקה והאם כל גיל מתאים עבור הנושא. הדעות בקרב המומחים יחסית חלוקות, אולם קיימת הסכמה גורפת על כך שמדובר על תהליך חיובי. מי שנמנע מלהמליץ על לימודי מוזיקה בגיל צעיר מסתייג וקובע באופן כללי כי יש לבחון כל מקרה לגופו. במילים אחרות, אי אפשר לקבוע איזה גיל הוא אידיאלי עבור לימודי מוזיקה מבלי לבחון את צרכי הילד לעומק, את היכולות שלו ואת המטרות שהוא מציב. בנוסף, נדרשת הבחנה בין תחומי מוזיקה מורכבים יחסית כמו פסנתר לבין לימודים תיאורטיים בלבד.

כך תדעו האם הילד שלכם מתאים ללימודי מוזיקה

להלן שלושה שיקולים שיכולים לעזור לכל הורה להחליט האם הילד שלו מוכן ומתאים עבור לימודי פסנתר או סוגים אחרים של מוזיקה:

א. רקע

יש ילדים המפתחים רקע מוזיקלי, חוש קצב וחוש תנועה כבר מגיל צעיר. ילדים אלו תמיד נותנים עדיפות למשחקים מוזיקליים על פני צעצועים אחרים וגם את שעות הפנאי שלהם הם מבלים בסביבה מוזיקלית. במידה וזה הרקע ניתן לרשום את הילד לחוג מוזיקה ולהיות בטוחים שמוענקים לו כלים אולטימטיביים לביטוי עצמי.

ב. תמיכה

בסופו של דבר, הכל מתחיל ונגמר בעניין שמגלה הילד. אם הילד נמשך אל התחום ומתלהב לקראת השיעורים, הוא יצליח להפיק את המרב מהנושא. במקרים בהם הילד מחפש תירוצים כדי לא ללכת לחוג או לשיעורים אפשר לוותר על התענוג. אין סיבה להכריח את הילד לאף סוג של פעילות פנאי, חברה או תרבות, גם אם בטווח הרחוק היא ללא ספק תועיל לו. זו המסקנה שכל ההורים צריכים לזכור הן בהקשר של לימודי פסנתר בפרט והן בלימודי מוזיקה בכלל.

המאמר באדיבות פורטוגלי פסנתרים – כיוון פסנתר מקצועי
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים