כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ויזה לארה"ב – מה הבעייתיות בהוצאתה?

בחודשים האחרונים אנו שומעים רינונים בתקשורת על כך כי ישראל וארה"ב מנהלות מגעים בנוגע להסרת מחסום הויזה מישראלים המבקרים בארה"ב וכך הישראלים יזכו לכניסה חופשית לארץ זו.

29/05/2014
ובכל זאת נראה שיעבור עוד זמן רב עד שצעד זה יתרחש ולעת עתה אנו רואים כי ויזה לארה"ב ניתנת במשורה וגם אלו שזוכים לה בסופו של יום נתקלים בקשיים רבים ולא פעם ולא פעמיים הם צריכים לעבור מסלול מכשולים בכדי לקבל את הוויזה. לא רק זאת אלא שתהליך הוצאתה של הוויזה מסורבל ודורש מאתנו להפנות לו משאבים רבים וזמן יקר שלא תמיד עומד לרשותנו, בטח כאשר מדובר בנסיעה דחופה אשר עתידה להתרחש בזמן הקרוב.

כיצד נעלה את סיכויינו לקבלת הוויזה?

הנקודה המרכזית בנושא הוצאת ויזה לארה"ב היא כי האמריקאים חוששים מהגירה בלתי חוקית למדינתם ועל כן הם מערימים קשיים רבים בפני מי שמנסה להיכנס למדינתם ויש חשש שינסה להישאר בה באופן לא חוקי. בכדי להתמודד עם חשש זה הרי שעליכם להביא כמה שיותר פרטים שיאמתו את מטרת נסיעתכם ויוכיחו כי אינכם מתכוונים להישאר בארה"ב מעבר לנדרש. בנוסף, אם יש לכם שורשים בארץ כגון ילדים, עבודה קבועה ולימודים הרי שמסמכים שיוכיחו זאת מבורכים גם הם מכיוון שהם יראו כי אין לכם כוונה להשתקע בארה"ב ולעזוב את ישראל מה שיקל על הוצאת הוויזה.

אל תהססו לפנות למומחים לתחום

אכן, ויזה לארה"ב ניתנת במשורה אך כפי שאמרנו בעיה נוספת עמה היא העובדה כי הדבר דורש מאתנו זמן רב וכי לא תמיד קל להתמצא בסבך הבירוקרטיה האמריקאית. בכדי להתמודד עם כול הבעיות הללו כדאי לשקול פנייה לחברה המתמחה בהוצאת ויזות לארה"ב בכדי שתסייע לנו בתהליך ותדריך אותנו איזה ויזה מתאימה לנו וכיצד נוציא אותה בקלות רבה. חשוב להבין גם כי ישנן סוגי ויזות שונות ולעתים אם אנו בנסיעת עסקים נוכל להוציא ויזה שקל יותר להשיגה מאשר אם אנו בנסיעה רגילה, גם לצורך כך חברה מומחית לתחום תהיה לנו לעזר. אכן, חברות מסוג זה דורשות השקעה כספית מסוימת אך לאור הסיכון שבאי קבלתה של הוויזה או של הטרטור הרב הכרוך בהוצאתה נראה כי הוצאה כספית זו משתלמת ומחזירה את עצמה.

ויזה לארה"ב – לא משחק ילדים

חשוב שנזכור את חשיבותה של הוצאת הויזה המתאימה ואת המשמעות של פעולה בניגוד לויזה שניתנה לנו. רשויות ההגירה בארה"ב אינן סלחניות למפרים את חוקי ההגירה בשטחן וכל אחד הפועל בניגוד להנחיות הויזה שברשותו מסתכן במאסר ואף בגירוש למשך שנים ארוכות או לכל החיים מארה"ב. כך לדוגמא, אם קיבלנו ויזה למטרות טיול ובחרנו לעבוד בארה"ב ואף נתפסנו הרי שסביר מאוד כי נקבל עונשים אלו. לכן ויזה לארה"ב ממש אינה משחק ילדים ולא כדאי לבחון את רשויות ההגירה שם ולצפצף על החלטותיהן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים