כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

על ניקיון ועלייה במחירי שכירות המשרדים בישראל

היצע קרקעות מוגבל, עלייה בביקוש ובעיקר ריכוז מוקדי הכלכלה והמסחר במרכז הארץ מביאים לעלייה משמעותית במחירי שכירות המשרדים בישראל. במאמר הבא נרחיב על הנושא ונסביר כיצד שירותי ניקיון משרדים יכולים לתרום

29/05/2014
מחירי הנדל"ן בישראל נמצאים בעלייה כבר שנים רבות. מלבד הסקטור הפרטי שכבר לא יכול להרשות לעצמו לקנות דירות חדשות ולפעמים גם לא לשכור אותן, ההשפעה העיקרית היא על בעלי העסקים הזקוקים למשרד. כיום קשה מאוד לשכור משרדים במחיר אטרקטיבי וההוצאה על השכרת משרדים תופסת את רוב התקציב השנתי של חברות, ארגונים ומפעלים. השאלה העיקרית היא מה מביא לעלייה הזו וכיצד ניתן להתמודד איתה.

שלושה גורמים בולטים מזוהים עם העלייה במחירי השכירות של משרדים בישראל:

א. היצע קרקעות

הממשלה מתריעה כבר שנים רבות על היצע קרקעות מוגבל שרק הולך ומצטמצם. ככל שהיצע הקרקעות קטן יותר, כך המחירי עבור כל משרד שכור עולים. רצוי להפשיר עוד קרקעות לבנייה ובעיקר לעבור להקמת מבנים גבוהים. בניינים רבי קומות יכולים לאכלס מספר גבוה של משרדים ולצמצם את העלות הראשונית שלהם עבור הקבלן, המשקיעים והלקוחות.

ב. עלייה בביקוש

רוב בעלי העסקים לא מוכנים לוותר על משרד פרטי. התוצאה היא ביקוש הנמצא במגמת עלייה מתמדת, לעומת היצע שהולך וקטן. הפער בין ביקוש והיצע הוא הגורם המרכזי לעליית מחירי השכירות. עם הפער הזה ניתן להתמודד רק באמצעות הגדלת ההיצע, או לחילופין הקטנת הביקוש. אפשר להסביר לבעלי משרדים מדוע הם לא חייבים לשכור מקום משלהם, לעודד משרדים לחלוק קומות משותפות או כאמור לתרום להגדלת היצע הקרקעות.

ג. מוקדי כלכלה

מחירי הנדל"ן באיזור המרכז, תל אביב וגוש דן גבוהים בעשרות אחוזים ממחירים של נכסים זהים במקומות אחרים בארץ. ריכוז מוקדי הכלכלה במרכז תורם את שלו לעלייה במחירים ודורש פיתוח מערכות תחבורה ומסחר ארציות ויעילות יותר.

מה הקשר בין נקיון משרדים לבין מחירי השכירות?

עצמאיים ובעלי עסקים המעוניינים לחסוך בהוצאות ההשכרה יכולים להשתמש ביתרונות של ניקיון משרדים. באמצעות שירותי ניקיון ניתן לשכור משרד קטן, ישן או באיזור פחות מבוקש, לבצע שינוי מוחלט באופי של המקום וליהנות ממחירים אטרקטיביים. שירותי ניקיון מבטיחים יעילות אופטימאלית בטווח הקצר והארוך. הם משפרים את המוניטין של העסק מול הלקוחות והספקים, תורמים לאווירה טובה יותר עבור העובדים ומייצרים ערך מוסף. במילים אחרות, לא חייבים לשכור משרד חדש בתל אביב במחיר מופקע ואפשר להשיג תוצאות דומות עם משרד בפריפריה ושירותי ניקיון קבועים.

לסיכום, בעלי עסקים חייבים להראות יוזמה ולבצע התאמות על מנת לשרוד בעולם תחרותי ובמחירי הנדל"ן הנוכחיים. אחת הדרכים לעשות זאת היא להזמין שירותי ניקיון משרדים ולצמצם את ההוצאות החודשיות. שירותי הניקיון מותאמים לצרכי המשרד ומעניקים שורה ארוכה של יתרונות עבור בעלי עסקים בכל הארץ.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים