כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התהליך הבירוקרטי לבניית מרפסת תלויה

הליכי התכנון והבנייה הארוכים לא חייבים למנוע את הגשמת החלום של בניית מרפסת תלויה. במאמר הבא נסביר את עיקרי התהליך ונביא דגשים עבור בנייה מוצלחת

03/06/2014
באמצעות עבודות שיפוץ בסיסיות יחסית ניתן להוסיף מרפסות כמעט לכל סוגי הדירות הישנות והחדשות. מרפסת מן הסוג הזה מעלה את ערך הנכס, משפרת את המוניטין של הבניין ותורמת לאיכות החיים. המרפסת היא בעלת משמעות גדולה עבור משפחות עם ילדים והיא מתאימה גם לדירות קטנות בהן אין הרבה מקום פנוי. מרפסת מעניקה תחושת מרחב ומשנה לחלוטין את האווירה בבית. על פי הערכות כלליות, המשמעות הכלכלית של בניית מרפסת תלויה היא תוספת של 20,000-30,000 דולר בערך הנכס.

אין צורך באחוזי בניה על מנת להגדיל את שטח הדירה באמצעות מרפסת. המטרה היא לעצב באופן אישי את המרפסת וכך להעניק לדיירים שקט נפשי מקסימאלי, אך להקפיד גם על כללי הבטיחות, פיקוח צמוד של מהנדס בניין ומעורבות אנשי מקצוע ברמה גבוהה. אך מעבר להכל, חשוב להכיר את התהליך הבירוקרטי של בניית מרפסת תלויה.

דגשים לקראת בניית מרפסת

אלו הדגשים המלווים את הליכי התכנון והבנייה של מרפסת:

א. היתר בנייה

הוספת מרפסת נחשבת תוספת בניה ולכן יש להוציא עבורה היתר. את הבקשה להיתר יש להגיש לרשות המוניציפאלית האחראית על איזור המגורים. חשוב למלא בצורה נכונה את הבקשה ולהקפיד על הליכי התכנון, ההגשה והליווי הנדרשים.

ב. הסכמת שכנים

היבט בירוקרטי נוסף של בניית מרפסת קשור אל השכנים בבניין. יש להקדים ולומר כי על פי חוק ההסכמה של השכנים אינה הכרחית, אולם היא ללא ספק רצויה. במידה וכל השותפים בחלקה חותמים על הסכמה ניתן לקצר את תהליך קבלת ההיתר.

ג. חפיפה

עד שנת 2008 לא איפשר החוק בישראל התקנה של מרפסות בחפיפה ונדרש דירוג מלא שלהן בבנייני מגורים ואחרים. עם זאת, כיום ניתן לבנות את המרפסות בחפיפה מלאה וללא מגבלות. עובדה זו מקצרת גם היא את הליך קבלת ההיתר ופותחת את האפשרות של בניית מרפסת תלויה עבור שורה ארוכה של בעלי נכסים.

ד. עיגון

ההליך הבירוקרטי בוחן את השיטה בה בוחרים לעגן את המרפסת אל המבנה. השיטה המדויקת נבחרת בסופו של דבר על ידי קונסטרוקטור הבוחן את המבנה, כאשר האפשרויות כוללות עוגן מכאני, עוגן כימי, מוטות עוברים או עוגנים שונים כגון עיגון לתקרה עליונה, עיגונים לקורות ועמודי פלדה וכן הלאה.

ה. עומס

התקן הישראלי לבנייה קובע עומס שימוש של 350 ק"ג למ"ר עבור מרפסת. כך יכולה מרפסת של 12 מ"ר לשאת משקל של 4,200 ק"ג ללא חשש.
לסיכום, הליכים בירוקרטיים של בניית מרפסת תלויה מצטרפים אל שורה ארוכה של שיקולים נוספים אך חשוב להכיר אותם לפני תחילת השיפוץ.

בחסות: פאזה אחרת בבניה – ניסור בטון
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים