כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טרנדים בעיצוב פנים בית לשנת 2014

כל שנה מגיעים לישראל טרנדים חדשים המשנים לחלוטין את ההתייחסות לנושא של עיצוב פנים. במאמר הבא נציג את הטרנדים של 2014 ונבין כיצד אפשר לשלב אותם בבית מבלי לשאת בהוצאות גבוהות

03/06/2014
הטרנדים של שנת 2014 מבוססים על מספר עקרונות משותפים. ראשית, המטרה של מעצבי פנים היא לתת מענה על צרכים פונקציונאליים ואסתטיים. בעוד בעבר נהגו מעצבי פנים להדגיש את ההיבט הדקורטיבי של העיצוב, הרי שכיום יש משמעות גם לחיסכון באנרגיה. שנית, הטרנדים בעיצוב פנים של בתים עולים בקנה אחד עם השאיפה לשמור על איכות הסביבה. איזון אקולוגי הוא לא מילה גסה וברוב הפרויקטים החדשים יש לפחות התייחסות אחד לנושא הזה.

כל חדר והטרנד שלו

מבחינה מעשית, טרנדים בעיצוב פנים לשנת 2014 מופיעים בעיקר בחדרים המרכזיים של הבית. ניתן לחלק אותם לפי החדרים הבאים:

א. מטבח

העץ מתחיל לפנות את מקומו לטובת אלומיניום, מתכת ומוצרי פרזול. המראה המסורתי והעדין של מטבח חמים וכפרי כבר אינו מקובל על מעצבי פנים, המעדיפים מסרים ישרים, קווים נקיים והרבה ברזל. המטבח של שנת 2014 לא דומה למטבח של תחילת העשור הקודם ויש לכך הרבה יתרונות עיצוביים.

ב. סלון

בתוך הסלון דווקא אפשר לזהות טרנד יחסית מפתיע של שימוש בבטון מוחלק. מעצבי פנים טוענים כי הקאמבק של הבטון טמון בעמידות וביעילות שלו, לעומת קבלנים ובעלי מלאכה המצביעים דווקא על נוכחות ובולטות. בכל מקרה, עיצוב של הסלון עם בטון מוחלק פותח בפני בעלי הבית שורה ארוכה של אפשרויות ריהוט.

ג. חדרי שינה

אי אפשר לדבר על הטרנדים של 2014 מבלי להתייחס אל חדרי השינה. כיום נהוג לעצב את החדרים הללו עם וילונות ונציאניים, כאשר גם וילונות בד נותנים מענה על הצורך בקירוי וחיסכון בחשמל. חדרי השינה של השנים האחרונות הם יותר אינטימיים ומבודדים, אך גם הרבה יותר נוחים עבור הורים לתינוקות וילדים.

כמה עולים הטרנדים החדשים?

מי שעוסק בתחום העיצוב יודע שהמחיר הוא לא הפקטור החשוב ביותר. בניגוד למה שנהוג לחשוב, עיצוב מחדש של הבית לפי רשימת הטרנדים של שנת 2014 לא מחייב הוצאה כספית גדולה. הגדרה מוקדמת של צרכים ומטרות ובעיקר הצבת סדר עדיפויות ברור יכולים למנוע הוצאות בלתי רצויות. הטרנדים החדשים תלויים בצרכים של בעלי הבית ובתקציב העומד לרשותם. אפשר למצוא טרנדים כמעט בכל מחיר ובכל תקציב, אך השאיפה היא עדיין לשמור על מסגרת מאוזנת שתאפשר מתן מענה על בעיות בלתי צפויות.

לסיכום, מעקב אחר הטרנדים של שנת 2014 מגלה כי בתחום של עיצוב פנים יש עוד הרבה לאן להתפתח. בעלי בתים יכולים להשתמש בחלק מהטרנדים ולשלב אותם עם העדפות אישיות, אך בכל מקרה רצוי לערב איש מקצוע ומעצבי פנים. בנוסף, נציגי החברות הגדולות ישמחו לעמוד לרשותכם ולהראות לכם קטלוג שלם של מוצרים חמים ואופנתיים לעיצוב הבית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים