כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד להתכונן לראיון עבודה בחברת היי טק?

יש לכם ראיון עבודה חשוב בחברת הייטק? כך תדעו להתכונן אליו

05/06/2014
אם אתם מתעתדים לשלוח קורות חיים למשרות בתחום ההייטק, אתם בוודאי שואלים את עצמכם כיצד להתכונן לראיון עבודה בחברת היי טק. מדובר כיום על תחום שהביקוש וגם ההיצע עבורו הם גבוהים מאד, והמשכורות הן בהתאם. בעזרת לוח דרושים הייטק, קל למצוא הצעות למשרות השונות - אבל לעתים מאתגר יותר להבין כיצד להתכונן לראיון עבודה בחברת היי טק, ולכן ריכזנו עבורכם מספר טיפים בנושא.

אז איך אפשר להתכונן?

אז איך אפשר להתכונן?
● לבוש - נושא שחשוב מאד להפקיד עליו. הרעה החולה של אנשי ההייטק היא לרוב לכיוון הלבוש המוזנח. אנשים מגיעים לראיונות עבודה במכנסי ¾, בחולצה זרוקה, בגופיה, בסנדלים ישנות או בכפכפים - ולא מבינים למה הם לא התקבלו לעבודה. יש לזכור כי אין תחלי לרושם ראשוני, והמראיין שופט אתכם קודם כל לפי המראה שלכם, ולא בהכרח לפי מה שתגידו. לכן, אם רציתם לדעת כיצד להתכונן לראיון עבודה בחברת היי טק, חשוב מאד שתקפידו על לבוש. לא צריך מהצד השני לבוא בחליפת טוקסידו - אבל מכנס מחויט וחולצת כפתורים, בהחלט יעשו את העבודה.
● מענה לשאלות - יש להניח שהמראיין ישאל אתכם על עבר תעסוקתי קודם, לימודים בתחום, ואולי גם ישאל מעט על המצב המשפחתי. חשוב מאד לא להתפזר בתשובות, ולהפליג בסיפור חייכם. במקום זה, ספקו תשובות ענייניות, ונסו לשמור על רוח חיובית ככל האפשר.
● מה מותר לשאול? - אפשר לרוב לשאול גם את המראיין כמה שאלות, אך רצוי לא להגזים. שאלות על היקף המשרה ועל התכניםשבהם המשרה עוסקת, נחשבים לגיטימיים לחלוטין. פחות מומלץ לשאול על השכר, אלא אם הנושא כבר הועלה ע"י המראיין, ואתם זקוקים להבהרה בתחום.

והכי חשוב - להירגע

בשביל להבין כיצד להתכונן לראיון עבודה בחברת היי טק, הדבר החשוב ביותר, הוא פשוט לבוא רגועים לראיון. לא מעט אנשים שמתרגשים, משדרים יותר מידי לחץ, ולכן נדחים, כמעין נבואה שמגשימה את עצמה. שנו טוב לפני הריאיון שלכם, הקפידו על מקלחת ארוכה ומפנקת, כדאי להגיע ברכב פרטי או מונית ולא להיסחב בתחבורה ציבורית - וכך תגיעו במיטבכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים