כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שצריך לדעת על עבודות גבס

שימוש בגבס לצורך ביצוע עבודות שיפוץ, תחזוקה ושדרוג הפך בשנים האחרונות לאופציה המועדפת על בעלי בתים. איזה סוגים של עבודות ניתן לבצע באמצעות חומר גלם מן הסוג הזה ומה כדאי לדעת לפני שמתחילים?

09/06/2014
בענף הבנייה נחשב גבס לחומר גלם ייעודי בעל יתרונות רבים. זהו חומר שימוש ומקובל בתחום עיצוב הפנים, הבנייה הקלה ועבודות השיפוץ, התחזוקה והשדרוג.
יש לזכור כי בתור חומר גלם ייעודי אינו משמש הגבס לבנייה של מבנים שלמים או כחלק משלד של מבנה, אלא רק נתמך על ידי מבנה גדול עשוי בטון, לבנים או פלדה. אף על פי כן, עבודות גבס מצליחות לשמור על מעמדן בתור אופציה פופולארית ומשתלמת בטווח הקצר והארוך.

להלן דוגמאות למספר עבודות גבס באמצעותן ניתן לבצע בדירה חדשה או בתוך בית קיים:

א. בניית קירות – הקמת קירות מגבס מבטיחה עמידה אידיאלית בלוח זמנים קצר ומצומצם. קיר גבס בנוי רק משני לוחות מקבילים, הנרכשים על ידי הלקוח מתוך מבחר גדול יחסית. הלוחות ניצבים לרצפה ונתמכים בעזרת ניצבי פח. החלק התחתון של קירות גבס מחופה בעזרת פאנל מחומר אחר, הם אידיאליים לצורך חציצה בין חדרים והם אינם מלכלכים או מזהמים.

ב. בניית תקרה – אי אפשר לדבר על גבס מבלי להזכיר בניית תקרה. זהו אלמנט אדריכלי נפוץ באמצעותו ניתן להנמיך בתוך זמן קצר את התקרה הרגילה, וליצור חלל שירות בין תקרת גבס לתקרה הקיימת. בתוך החלל נהוג להכיל את מערכות הבניין או הדירה מבלי לפגוע באסתטיקה הכללית.

ג. אלמנטים דקורטיביים – ההיבט המפתיע של עבודות גבס מגיע דווקא מהכיוון של מעצבי פנים יצירתיים. השימוש בגבס ליצירת אלמנטים דקורטיביים הוא בעל משמעות כלכלית גדולה. הוספת נישות, בניית מדפים ושילוב גבס באלמנטים מבטון מבטיחים עלייה משמעותית בערך הנכס.

ד. ציפוי גבס – עבודות לא פחות מוצלחות עם גבס תלויות בדרישות הלקוח ובצרכי הציפוי. במקומות בהם לא קיימת מצוקה של שטח ניתן לצפות קירות בלוקים או בטון בלוחות גבס. המטרה של ציפוי גבס היא להבטיח דינאמיות וגמישות במבנה החלל.

סוגי לוחות גבס

קשה להביא לידי ביטוי את כל היתרונות של עבודות גבס כאשר לא בוחרים בלוחות המתאימים. אנשי מקצוע מבחינים בין הלוחות לפי צבע הנייר שבגב המשטח, כאשר לוח גבס רגיל מסומן בצבע בז', לוח עמיד בפני אש מסומן בורוד, לוח עמיד בפני רטיבות מסומן בירוק ועוד. בארץ מיוצר הגבס על ידי חברות ייעודיות העוסקות בתחום ובכל מקרה כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמבצעים עבודות מן הסוג הזה.

לסיכום, עבודות גבס הן חלק חשוב ובלתי נפרד מסגנון הבנייה המודרני. עבודות אלו נשענות על שימוש בחומר גלם ייחודי עם תכונות מגוונות ויתרונות רבים. השאיפה היא לנצל את התכונות של הגבס לצורך ביצוע עבודות בחלל פנים באופן מהיר, פשוט ונוח.

המאמר נכתב בחסות חברת נדב ידי זהב – קבלן עבודות גבס ושיפוצים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים