כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לשמירה על שטיחים וריפודים בבית

שטיחים וריפודים מקנים אווירה מיוחדת בתוך הבית. יחד עם זאת, מוצרים אלו דורשים ניקיון תקופתי ותחזוקה נכונה.

09/06/2014
את השטיחים לדוגמא מומלץ לשאוב מדי שבוע, וכך למנוע הצטברות חיידקים. גם את הטיפול בכתמים יש לבצע באופן מיידי, ולא להמתין עד שיתייבשו. בכל הנוגע לריפודים, חשוב להימנע מאכילה על הספה או לצד ריפודים בחדרי השינה ובחלקים אחרים בבית. ילדים ובני נוער צריכים להבין כבר מגיל מוקדם את החשיבות של שטיחים וריפודים נקיים, והתפקיד של ההורים הוא להוות עבורם דוגמא.

גידול חיית מחמד מבלי לפגוע בהיגיינה

טיפ נוסף לשמירה על שטיחים וריפודים בבית קשור להתנהגות מול חיות מחמד. בעלי כלבים או חתולים מכירים היטב את ההשלכות הנלוות של גידול חיית מחמד בסביבת שטחים וריפודים. ראשית, יש לחנך את הכלבים שלא לעשות את צרכיהם על גבי השטיח. הדרך הנכונה לעשות זאת היא על דרך "העידוד החיובי": להקפיד על טיולים שגרתיים מדי כמה שעות, בעיקר בגילאים צעירים, וללתת לכלב צ'ופר או פרס בכל פעם בה הוא עושה את צרכיו בחוץ. בכל הנוגע אל חתולים, חשוב להניח לצד מקום המרבץ שלהם את ארגז החול. כלב הוא חיה נקייה אשר לעולם לא תלכלך בכוונה תחילה את מקום המחיה שלה, וכך גם חתולים.

התמודדות לא פחות עם חיות מחמד היא נשירת השערות על גבי שטיחים וריפודים. גם כאן ניקיון תקופתי אחת לשבוע, בליווי שואב אבק עוצמתי, יכולים לעזור. ניקיון זה לא רק משפר את המראה של שטיחים וריפודים, הוא גם מאריך את חייהם.

חתולים שורטים חיות משום שזו התנהגותם הטבעית. כך הם מסמנים טריטוריה, ולעיתים אפילו מבצעים פעילות גופנית. במילים אחרות, הדרך שלכם למנוע שריטות על הריפוד היא להציב לצד הספה משטח גירוד. לא ניתן למנוע מהחתול לשרוט, ולכן עדיף לתעל את הצרכים שלו לכיוונים אחרים. אין להכות את החתול או להשתמש בתגובה פיזית משום שכך לא ניתן להשיג את המטרה.

טיפים ליישום מיידי

יש עוד כמה טיפים ועצות הרלוונטיים לצורך שמירה על שטיחים, ריפודים, וילונות ועוד:.
- השתמשו אך ורק בחומרי ניקיון ייעודיים המתאימים לסוג הריפוד
- התייעצו עם אנשי מקצוע לפני ניקיון יסודי
- הורידו את הוילונות מדי חודש ובצעו כביסה עדינה
- בצעו טיפול אנטיבקטריאלי לצורך חיטוי שטיחים
- הקפידו על חיטוי קרדית האבק
- הימנעו משפשוף הבד
- בצעו ריסוס ביתי קל על פנים הרגליות של הספה למניעת צבירת חיידקים, זוחלים ומזיקים

לסיכום

ניקוי שטיחים ושמירה על הריפוד הם חלק בלתי נפרד ממשימות ומטלות הבית. את רוב העצות ניתן ליישם באופן מיידי, אך יש מקרים בהם מומלץ להזמין אנשי מקצוע. בעלי מלאכה אלו מכירים היטב את ההבדלים בין הריפודים והשטיחים, ויכולים למצוא את הפיתרון האופטימאלי עבורכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים