כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דו"ח בדק בית כמזרז פינוי בינוי ותמ"א 38

קבלת דו"ח מקצועי ואמין על ליקויי בנייה יכולה לעזור לזירוז תהליכים בירוקרטיים כגון פינוי-בינוי, תמ"א 38 וכן הלאה. אך כיצד מקבלים את הדו"ח הזה ואל מי אפשר לפנות כדי להבטיח נתונים אובייקטיביים?

10/06/2014

ראשית

ראשית
בעלי בתים ונכסים ברחבי הארץ זקוקים לשירותי בדק בית לצרכים רבים. ראשית, שירות מן הסוג הזה מבטיח מעקב אופטימאלי אחר מצב הנכס לאורך זמן. מי שנוהג להשכיר את הבית יודע עד כמה טיפולים תחזוקתיים נדרשים לצורך מניעת הוצאות עתידיות. במקום לחכות לרטיבות, נזילות או חלילה קריסה של דירות ומרפסת, אפשר לגייס את הידע המקצועי של חברות העוסקות בתחום ולקבל דו"ח מפורט על ליקויי בנייה שונים.

שנית

היעילות של דו"ח מקצועי ואמין על ליקויי בנייה בנכס באה לידי ביטוי בעת זירוז הליכים בירוקרטיים. בעל נכס שלא רוצה להמתין למסקנות ועד הבית, הקבלן או העירייה יכול לפנות מיוזמתו אל חברות העוסקות בתחום של בדק בית. חברות אלו מציעות דו"ח מלא על הליקויים הקיימים והמידע שהן מספקות עוזר לקראת פינוי-בינוי, תמ"א 38 לחיזוק המבנה, שיפוץ כללי, הריסה ועוד. למעשה, כל התנהלות בתחום הנדל"ן נשענת בשלב כזה או אחר על דו"ח ליקויי בנייה חתום על ידי מהנדס בניין או הנדסאי מוסמך.בדק בית

מה כולל דו"ח ליקויי בנייה?

אלו הנושאים העיקריים הנסקרים במסגרת שירות בדק בית והגשת דו"ח ליקויי בנייה:

א. איטום ונזילות

הדו"ח מתייחס אל בעיות רטיבות הנחשבות לאחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר בבניינים חדשים וישנים כאחד. בעיות איטום ונזילות נוטות להחמיר במהירות ולייצר נזקים בלתי הפיכים עבור בעל הנכס. הבדיקה כוללת איתור של מקורות הבעיה ומציאת פתרונות תוך שימוש במכשור מתקדם.

ב. ריצוף

הליקויים השכיחים בתחום הריצוף יכולים להיות בטיחותיים, תפקודיים ואסתטיים. מי שמעוניין לבצע תמ"א 38 יכול להיעזר בדו"ח הליקויים על מנת להשוות בין הריצוף לפני ואחרי הפרויקט.

ג. סדקים ויציבות

בעיות קונסטרוקטיביות המחייבות טיפול מהיר יכולות להיות לרועץ עבור בעלי נכסים. יש לחשוף את הבעיות הללו ולזהות סדקים מוקדם ככל האפשר באמצעות אנשי המקצוע המתאימים.

ד. מערכות

רוב בעלי הבתים לא שמים לב לבעיות במערכות אלקטרו-מכאניות, מערכות חשמל, מערכות תשתית, אינסטלציה וביוב ועוד. לא משנה אם מדובר על דירות בבניינים רבי קומות או על בית צמוד קרקע, בדיקת מערכות היא חלק בלתי נפרד מהאחריות הנכללת במסגרת שירותי בדיקה.

ה. חלונות

אין להתעלם מבעיות איטום או חוסר התאמה של החלונות בנכס עבור התקן הישראלי. יש לבצע בדיקות לפילוס, איטום ותפקוד חומרים על מנת לייעל את החלונות ולייצר בידוד אופטימאלי בתוך הנכס.

לסיכום

בעלי בתים יכולים וצריכים לקבל דו"ח ליקויי בנייה על מנת לזרז תהליכים רבים. הדו"ח ניתן על ידי חברות העוסקות בתחום של בדק בית והוא כולל מידע אמין, אובייקטיבי ובעל משמעות כלכלית גדולה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים