כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורסים מקצועיים למשוחררים טריים

קורס מקצועי מעניק תעודה ומאפשר השתלבות מהירה בשוק התעסוקה. במאמר הבא נמנה יתרונות וחסרונות של קורסים מן הסוג הזה לעומת תארים ונכיר את האפשרויות הקורצות עבור חיילים משוחררים

22/06/2014
חיילים משוחררים נדרשים לקבל לא מעט החלטות חשובות לגבי העתיד שלהם. רק חלק קטן מהחיילים כבר יודע מה הוא רוצה ללמוד עוד במהלך השירות, כאשר הרוב דוחים את ההחלטה ליום שאחרי הטיול הגדול. בנוסף, יש היצע רחב מאוד של אפשרויות ולפעמים גם הוא יוצר בלבול ותסכול. את ההשוואה העיקרית בין האפשרויות השונות כדאי לבצע בין קורסים מקצועיים למפעילי עגורנים, מלגזות וציוד כבד לבין תארים רגילים. קורסים בתחום הפעלת ציוד כבד ניתנים במוסדות בכל רחבי הארץ ותנאי הקבלה עבורם נוחים.

להלן הנקודות העיקריות המאפשרות השוואה יעילה המיועדת לחיילים משוחררים:

א. מחיר

א. מחיר
העלות של קורסים מקצועיים למשוחררים טריים נמוכה יותר מהעלות של רוב התארים. הסיבה לכך היא משך זמן הקורסים, שהוא קצר משמעותית מהתקופה הנדרשת עבור לימודי תואר ראשון ותארים מתקדמים אחרים. בנוסף, יש הרבה קורסים הניתנים בהטבות מפליגות עבור משוחררים טריים וצעירים אחרי צבא.

ב. משך זמן

קורסים אטרקטיביים כגון מפעילי עגורנים, מלגזות או ציוד כבד יכולים להתאים למשוחררים טריים המחפשים אחר עבודה מיידית. הם נמשכים מספר שבועות בלבד וניתן לרכז אותם על מנת לקצר עוד יותר את התקופה. מנגד, תארים מתקדמים כפופים לדרישות המועצה להשכלה גבוהה ולכן דורשים מחויבות גדולה.

ג. אפשרויות תעסוקה

קורסים להפעלת ציוד כבד מבטיחים השתלבות מהירה בשוק התעסוקה הנוכחי. אפשר להשתמש בקורסים הללו בתור אופציה להגדלת הכנסה מעבודה מועדפת, או לצבור ניסיון לקראת קריירה בתחום. לעומת זאת, בתארים ראשונים אין אף מסלול דרכו ניתן להבטיח משרה מתגמלת.

איך מחליטים מה ללמוד?

על אף כל ההבדלים, יש גם מאפיינים משותפים לקורסים מקצועיים בהפעלת ציוד מכני הנדסי כבד ולקורסים אקדמיים. בשני המסלולים נדרשים חיילים משוחררים להחליט מה ללמוד ומתי להתחיל. רוב הצעירים מעדיפים לצאת לחופשה קצרה טרם תחילת הלימודים, אולם רבים דווקא מחפשים אחר דרך לנצל את הזמן הפנוי. מבחינת ההחלטה על הצטרפות למסלול לימודים מסוים, רצוי להביא בחשבון את תחומי העניין האישיים, את האתגר ואת המוטיבציה. אם השאיפה היא למצוא עבודה בתחום הבנייה, קורסים מקצועיים להפעלת ציוד מכני הנדסי הם ללא ספק אופציה מצוינת. מנגד, כאשר המטרה העיקרית היא השתלבות באקדמיה יכולים קורסים לתואר ראשון להעניק את התשתית הרצויה.

לסיכום, משוחררים טריים צריכים ליהנות מהמצב הייחודי שלהם ולקבל החלטות מושכלות. אין דרך חד משמעית לקבוע האם מסלול לימודים מסוים עדיף על אחר. בעוד קורסים מקצועיים מעניקים יתרונות כלכליים ומעשיים, קורסים לתואר ראשון נמדדים בטווח הארוך. הקורסים אינם מתאימים לכולם ותמיד אפשר לבצע הסבת מקצוע לצורך מתן מענה על דרישות חדשות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים