כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי טיפול זוגי ומשפחתי – קואצ'ינג

כיום, הרבה מאוד זוגות ומשפחות בוחרים שלא ללכת אל המוצא האחרון של פירוק התא המשפחתי, אלא ללכת קודם לטיפול זוגי ומשפחתי. הטיפול יכול לסייע למשפחות וזוגות שהקשרים הבינאישיים בהן עלו על שרטון, לנסות ולהשתקם מבלי לפרק לחלוטין את הקשר.

25/06/2014
פעם עניין הטיפול המשפחתי היה עילה לבושה- אך המצב היום שונה לחלוטין. הרבה מאוד משפחות וזוגות הולכים לטיפול, והם אינם מתביישים בעובדה זו אלא אף מתגאים, לעיתים, בכך שהם בחרו לסייע לעצמם ולהחזיר את היחסים התקינים לבית.

הטיפול המשפחתי והזוגי הוא אחד ממקצועות הטיפול- הפסיכותרפיה. הגישה של הטיפול דוגלת בכך שלעיתים טיפול פסיכולוגי פרטני יכול להשפיע על כל האווירה והיחסים בין בני המשפחה. המצב יכול להיות גם הפוך- ברגע שהיחסים בזוגיות או במשפחה נהיים תקינים ומחזקים, בעיות פסיכולוגיות רבות אצל היחיד יכולות להפתר ביתר קלות.

איך מזהים משפחה שזקוקה לטיפול

כל מי שסיים לימודי קואצ'ינג יכול להגיד שהכי קל לזהות משפחה שזקוקה לטיפול על ידי התבוננות בהתנהגות של הילדים. התנהגות זו, או בעיות המתעוררות בה, משקפות באופן המדויק ביותר את האווירה בבית. ליחסים בבית, ואף ליחסי הזוגיות בין ההורים, ישנה השפעה מאוד גדולה על ילדים, על התגובות שלהם ועל האופן בו הם מתנהגים. לעיתים קרובות, כאשר נפתרת הבעיה המשפחתית או הזוגית בבית, יכולים הילדים או המתבגרים להנות מפתרון מאוד יעיל של בעיות מהן הם סבלו.

לפיכך, ישנה חשיבות רבה גם בשיתוף הילדים ובני הנוער בכל תהליך הטיפול- מתוך התפיסה שכאשר מדובר במשפחה, לכל אחד מהפרטים יש השפעה על הכלל (גם אם מדובר בילדים, שבדרך כלל אינם לוקחים חלק בהחלטות של המשפחה).

מעבר לבעיות עם הילדים, עוד משפחות שעשויות להזדקק לטיפול זוגי או משפחתי הן משפחות העומדות לפני גירושין ומעוניינות לשמור על יחסים תקינים; משפחות שעברו חוויות קשות ומשמעותיות כגון פטירה בטרם עת של קרוב משפחה; משפחות בהן אחד מבני המשפחה סובל מהרגל בעייתי שמשפיע על השאר כגון הימורים ועוד.

מה כוללים לימודי קואצ'ינג בהתמחות טיפול זוגי ומשפחתי?

כמו שהובן לעיל, הטיפול הזוגי והמשפחתי אינו קל, והוא יכול להביא להתמודדות עם משפחות שנקלעו לסיטואציות לא קלות כלל. עם זאת, מדובר במקצוע מספק מאוד עבור כל מי שאוהב לעזור לאנשים וכל מי שמבין את השפעת הפרט על כלל מערכת היחסים.

לימודי הקואצ'ינג בתחום לרוב מבוססים על לימודים קודמים באחד ממקצועות הטיפול. יש מקומות שסף הקבלה אליהם הוא תואר ראשון בלבד, ולעומתם יש מקומות שדורשים גם תואר שני. תוכניות הלימודים כוללות לרוב מיומנויות וטכניקות שונות במקובלות כיום בתחום הטיפול המשפחתי והזוגי, לצד צפייה בטיפולים והתנסות מעשית. הלימודים אינם קצרים ולרוב נמשכים שנתיים שלוש, ובסופם מקבלים הבוגרים תעודה רשמית של מטפלים משפחתיים וזוגיים.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים