כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מה מאפיין מטבחים כפריים?

מהם הפרמטרים השונים שמאפיינים את המטבח הכפרי

29/06/2014
בעידן בו אנו חיים נראה כי המטבח הפך להיות למתחם המרכזי של כל בית ובית, וככזה עליו להיות מותאם לבני הבית הן מבחינה פונקציונאלית וכמובן גם מבחינת הסגנון שלנו והעיצוב.

המאפיין העיקרי והבולט ביותר של מטבחים כפריים הוא שימוש בעץ. גם מבחינה היסטורית וגם מבחינה תרבותית ומסורתית נהוג להשתמש בעץ על מנת לעצב את הבית. כתוצאה מכך, תושבי כפרים ועיירות קדומות העדיפו לנצל את היתרונות של העץ בתור חומר גלם לצורך עיצוב המטבח.

העץ מקנה תחושה מסורתית בתוך המטבחים, הוא תורם לבידוד של חום וקור וניתן לשלב אותו בצורה נהדרת עם פתרונות פונקציונאליים רבים. זו הסיבה שאפשר לזהות מטבחים כפריים מרחוק באמצעות הנוכחות של העץ והבולטות שלו על רקע אלמנטים דקורטיביים אחרים ברחבי חלל הפנים.

כיצד מעצבים מטבחים כפריים?

כיצד מעצבים מטבחים כפריים?
היכרות עם המאפיינים של המטבח יכולה לעזור בעת עיצוב מחדש של הבית ועיצוב מטבח קיים. אלו העקרונות הבולטים שכדאי להביא בחשבון:
א. עיטורים ודוגמאות – אין סיבה להתפשר על עץ בתור חומר גלם טבעי וגולמי. בתוך עיצוב של מטבח בסגנון כפרי חשוב מאוד להוסיף עיטורים ודוגמאות. העיטורים נבחרים על פי הטעם האישי, על פי התקציב ולפעמים גם על פי המלצות של מעצבי פנים ואנשי מקצוע.
ב. אי – שימוש בשולחן מאסיבי במרכז המטבח נחשב מאפיין בולט מאוד של מטבחים בסגנון העיצוב הכפרי. השולחן מעניק למטבח ערך מוסף, חוסך במקום וניתן לערוך עליו ארוחות משותפות.
ג. מכלול – הסוד לעיצוב מוצלח של מטבחים כפריים הוא מכלול עיצובי והרמוניה בין המכשור והאלמנטים המודרניים. לא צריך לוותר על התנור, אולם חשוב להטמיע אותו במקום ייעודי.
מאפיין נוסף ולא פחות חשוב של מטבחים כפריים הוא מקומות אחסון רבים. בעוד במטבח מודרני מקומות האחסון מאבדים את מעמדם לטובת מכשירי ומוצרי חשמל, במטבח המעוצב בסגנון כפרי יש הרבה ארונות, מדפים, מגירות וכן הלאה. מטבחים אלו נחשבים יעילים במיוחד עבור חובבי הבישול והקולינריה והם מתאימים גם למשפחות מרובות ילדים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים