כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לבחירת אדריכל לתכנון בית חדש

מתכננים בית חדש? זקוקים לשירותיו של אדריכל? להלן מספר טיפים שיסייעו לכם לבחור אדריכל מוביל

29/06/2014
כאשר אתם צריכים לתכנן את עיצוב הפנים או החוץ של מבנה מסוים, בין אם זה הבית שאתם בונים או משפצים ובין אם מדובר על בית העסק, אין עוררין על כך שיש לפנות אל אדריכל. משרד אדריכלים יכול לחסוך הוצאות רבות עבור קבלנים ולקוחות פרטיים. השירות העיקרי של המשרד הוא תכנון מבנים, אולם לעיתים מתבצעת אליו פנייה גם לצורך תכנון עירוני, אדריכלות נוף ועיצוב פנים. אדריכל הוא איש מקצוע העובר הסמכה מיוחדת ולומד להכיר מקרוב שיקולים שונים בענף הבנייה, ההנדסה והיישום.
תפקידו של האדריכל הוא להוביל את מלאכת הבנייה וגם להכין תכנון המקשר בין הדרישות של מזמיני העבודה, לבין נתוני השטח, האקלים, החוק והתקנות.

השאלה העיקרית היא כיצד בוחרים משרד אדריכלים ועל מה כדאי לשים את הדגש. בשלב הראשון חשוב לבצע סינון על פי ניסיון. משרד ללא ניסיון לא תמיד יכול לתת מענה על צרכי הלקוח, בעיקר בפרויקטים מורכבים הדורשים תכנון עירוני, עיצוב פנים או אדריכלות נוף. אין סיבה להתבייש לפני שמבררים על הניסיון של המשרד וניתן לעשות זאת כבר בשיחת הטלפון הראשונה.

פרמטרים נוספים לסינון בין משרדים

אחרי שממקדים את הבחירה במשרדים עם ניסיון כדאי להשתמש בפמטרים הבאים לצרכי סינון:

א. המלצות – חוות דעת של לקוחות קודמים יכולה לספר הרבה על המקצועיות של משרד אדריכלים. השתמשו בהמלצות הללו וערבו חברים, משפחה או קולגות לפני שתקבלו החלטה סופית.

ב. מקצועיות – בסופו של דבר, האיכות של האדריכל נמדדת לפי המקצועיות שלו. אם אין לכם את הרקע הדרוש על מנת לזהות מקצוען מול חובבן, השתמשו בדוגמאות של פרויקטים קודמים והתרשמו מהם במשרדו של האדריכל.

ג. צרכים – בחרו משרד אדריכלים העונה על הצרכים שלכם. זכרו את ההבדלים בין אדריכל שרגיל לעבוד מול קבלן או נותני שירות אחרים, לבין אדריכל המתמחה בעבודה מול לקוחות פרטיים.

לסיכום, בחירה במשרד אדריכלים יכולה להיות פשוטה ומהירה במידה ויודעים במה להתמקד. השתמשו באמצעי הסינון והיעזרו בעיקר בניסיון והמלצות כדי לקבל החלטה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים