כרגע באתר
7
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מתכנן שיפוץ בדירה? אל תשכח לדאוג לפינוי פסולת

כל אדם המשפץ את ביתו מחויב לפי חוק לדאוג לפנות את הפסולת הנערמת אל אתר פסולת מורשה.

09/07/2014
שיפוץ דירה יוצר כמויות גדולות של פסולות אותן יש לפנות אל אתר הטמנה מורשה וחוקי. במאמר הבא נסביר על החשיבות של פינוי פסולת ונביא עצות לבחירת חברה העוסקת בתחום

דירה משופצת נותנת הרגשה טובה ומשפרת את איכות החיים. השיפוץ מעלה את ערך הנכס, מאפשר התאמה של הבית לצרכים חדשים וגם יכול לייצר יתרונות כלכליים. יחד עם זאת, תהליך השיפוץ הנו ארוך ובו נדרש הלקוח להשתמש גם בנותני שירות חיצוניים. בין היתר רצוי לתאם פינוי פסולת כבר בשלבים הראשונים של שיפוץ בדירה וזאת בשל מספר סיבות מרכזיות.

ראשית, פסולת המצטברת ליד הדירה מפריעה לציבור. היא חוסמת את התנועה ואת החנייה, מסכנת עוברים ושבים ומהווה עבירה על החוק. פסולת שאינה מפונה כראוי עלולה לגרור נזקים בלתי הפיכים והטלת סנקציות מוניציפאליות. השכנים והסביבה הקרובה או הרחוקה לא צריכים לסבול מהשיפוץ ולכן הפינוי הוא חלק בלתי נפרד מהדרישות.

שנית, אי הקפדה על פינוי פסולת כנדרש ועל פי החוק יצרת גם נזקים סביבתיים. היא מצטברת בתוך תשתיות המים, הביוב או האינסטלציה, סותמת את המעבר אל תוך הבתים ולאחר זמן קצר כבר מתחילה לצבור ריחות לא נעימים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, פסולת יבשה כגון חתיכות בטון, עץ או מתכת היא לא פחות מזוהמת מפסולת רטובה של מזון וכדומה. במהלך שיפוץ דירה מצטברות כמויות אדירות ובלתי צפויות של פסולת והשאלה העיקרית היא מי יכול לפנות אותה.

כיצד מבצעים פינוי פסולת

חברות העוסקות בתחום של פינוי פסולת מציעות שירות עבור קבלנים ולקוחות פרטיים. אפשר להזמין את שירות החברה לצורך קבלת הצעת מחיר ולהיעזר בנציגיה על מנת לשמוע חוות דעת מקצועית. מי שמתלבט בין חברות פינוי פסולת יכול להביא בחשבון את השיקולים הבאים:

א. ניסיון – עדיף לתת אמון בחברה מנוסה המכירה את התחום של פינוי פסולת, יודעת היכן נמצאים אתרי ההטמנה ומסוגלת לתת מענה על בעיות בלתי צפויות.

ב. צי רכבים וכלים – פינוי פסולת מתבצע עם רכבים מיוחדים העומדים בתקנות החוק. רק חברה עם צי רכבים מגוון יכולה לפנות את הפסולת במהירות וביעילות וכך לחסוך את עוגמת הנפש עבור הלקוח.

ג. עמידה בלוח זמנים – חברה אמינה תדע לעמוד בלוח הזמנים ולפנות את הפסולת מתוך אתרי בנייה ושיפוץ. לוח הזמנים הוא קריטי לטובת פינוי יעיל, היות ותוך ימים ספורים עשויות להצטבר כמויות גדולות במיוחד של פסולת. תופעה זו קיימת גם במהלך בנייה של דירות חדשות וגם במהלך שיפוץ ספציפי בחדרים, בחצר או בתוך הבית.

לסיכום, פסולת המצטברת במהלך השיפוץ נאגרת ברחוב ודורשת פינוי יעיל ומקצועי. אי הקפדה על פינוי של פסולת מכל סוג, לרבות פסולת בניין, תביא להטלת קנס חמור מהעירייה ולצעדים נוספים. גורמי אכיפה מקפידים על התנהלות תקינה ומומלץ להזמין חברה מקצועית לצורך הפינוי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים