כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קניית רכב בטיחותי

בטיחות רכב היא נושא שקל מאוד לזלזל בו, אך הוא יכול להציל חיים. כל מי שקונה רכב חדש מעוניין למצוא את הרכב הבטיחותי ביותר שקיים, מאחר וחייו וחיי משפחתו תלויים בבחירה זו. מאחר וכל היבואנים וכל חברות הרכב יגידו לכם כי הרכב אותו הם מוכרים / מייבאים הוא הוא הרכב הבטיחותי ביותר, הנה מספר נקודות שכדאי לשים לב אליהן כאשראתם נכנסים לסוכנות הרכב.

15/06/2008

בדיקת בטיחות בעת קניית רכב

החלטתם לרכוש רכב חדש? מזל טוב! הגעתם לסוכנות הרכב ואתם עומדים מול רכבים חדשים ונוצצים הנראים לכם אותו הדבר בדיוק, דעו כי קיים הבדל גדול ומשמעותי בין הדגמים השונים מבחינת אבזור ואמצעי בטיחות הרכב:
כריות אוויר – כרית האוויר עצמה הינה שקית ניילון קשיחה המחוברת למנגנון ניפוח הכולל מיכל גז דחוס. המנגנון מבוסס על פיצוץ מבוקר הגורם לגז למלא את הכרית במהירות רבה. עם קרות תאונת דרכים, או פגיעה משמעותית בעצם, נגרמת בלימה חזקה של הרכב, אשר כתוצאה ממנה הנוסעים ברכב מיטלטלים ועלולים לסבול מפגיעות קשות עקב טלטולים אלה. מטרתה של כרית האוויר הינה לספוג חלק מהאנרגיה הגבוהה הנוצרת במהלך התאונה ולצמצם את הנזק הנגרם ליושבים במכונית. על כן חשוב מאוד כי תקפידו לקנות רכב ובו הכמות הבטיחותית של כריות אוויר.
רכב בטיחותי הינו רכב ובו 6 כריות אוויר, או לכל הפחות 4 כריות אוויר. מיקומן של כריות האוויר הינו מול הנוסע שליד הנהג, מול הנהג, לצידי הנוסע ולצידי הנהג.
חגורות בטיחות – מדובר באביזר חשוב מאוד שתפקידו לא לאפשר תזוזה של הנוסעים בעת תאונת דרכים או בעת בלימה פתאומית. חגורת בטיחות הינה אביזר בטיחות חשוב ממעלה ראשונה. שימו לב כי במכונית שאתם קונים מותקנות סה"כ 5 חגורות בטיחות, על כל מושב של כל נוסע. ואם כבר חגורת בטיחות, שימו לב כי חובה על כל הנוסעים ברכב לחגור!

מערכות בטיחות רכב

ABS - מדובר במערכת אשר מסייעת לקצר את מרחקי העצירה ונועדה להבטיח פעולה תקינה של הרכב על ידי מניעת נעילת גלגלים במקרה של כביש חלק. רצוי כי בעת קניית רכב תקנו גם מערכת ABS, שכן מדובר במערכת מצילת חיים.
ESP – מערכת לבקרת יציבות אלקטרונית ברכב אשר מטרתה למנוע אובדן יציבות הרכב בעת החלקה או פניות חדות. המערכת משתמשת בחיישנים של מערכת ה ABS על מנת לזהות את המצבים של נעילת הגלגלים ומבצעת תיקוני יציבות של הרכב על ידי שליטה על הספק המנוע, תיבת ההילוכים ושליטה על מערכת הבלמים. מערכת ה ESP מחשבת את כיוון הנסיעה של הרכב ומחזירה את הרכב למסלולו. מדובר במערכת בטיחות רכב אשר אינה זולה במיוחד, אולם שווה להוסיפה מאחר והיא עלולה להציל את חייכם.

מה חשוב לבדוק בעת קבלת הרכב

הגעתם לרגע האמת ואחרי ההמתנה אתם אוספים את הרכב שלכם מהסוכנות, שימו לב לעצות שלנו, מה כדאי וחשוב לבדוק:
1.מיותר לציין, אולם קודם כל חשוב שתוודאו שזהו בדיוק הדגם שהזמנתם.
2.בדקו כי יש את כל אביזרי הרכב שהזמנתם, רדיו, , אזעקה, ריפודים, ג'נטים וכו'.
3.וודאו כי יש ברכב את כל אביזרי החובה הנדרשים על פי החוק, בכללם מפתח גלגלים, ג'ק, אפוד זוהר.
4.הסתכלו בתוך האוטו על כל המתגים והכפתורים וודאו כי אתם יודעים מה תפקידו של כל כפתור ומה עושה כל מתג וכל לחצן.
5.שבו ליד ההגה ובידקו כי אתם יודעים לכוונן את הכיסא, מראות הצדדים וכו' בטרם תצאו מהסוכנות. אם אתם מתקשים, בקשו עזרה מאיש המכירות.
כעת, כשאתם מיודעים לנושאים החשובים ביותר בתחום בטיחות רכבבואו תמצאו את האביזרים הכי חמים בלוח לוח אביזרי רכב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים