כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

7 דרכים למגן את הדירה מפני שריפה

איך למגן את הדירה מפני שריפות. אמצעי כיבוי אש, גילוי אש, גילוי עשן ומניעת שריפות כמו מפסק פחת, מיקום של הכיריים ועוד.

15/07/2014
מיגון דירה בפני שריפות יכול למנוע נזקים בלתי הפיכים ולעיתים גם להציל חיי אדם. במאמר הביא נציג 7 דברים שכל אחד מאיתנו חייב לעשות על מנת למגן את הדירה ברמה הגבוהה ביותר.

הטכנולוגיה העומדת לרשותנו מציעה שלל יתרונות בתחום של מיגון דירות בפני שריפות. אפשר ורצוי לנצל את הטכנולוגיה הזו על מנת למגן את הדירה מראש, תוך זיהוי נקודות תורפה בטיחותיות או גורמים המהווים סיכון לציוד, לסביבה ולחיי אדם. מצד שני, רבים אינם מדגישים את תשומת הלב הרצויה לנושא של מיגון דירה בפני שריפות.

הנה 7 דברים שחייבים לעשות:

הנה 7 דברים שחייבים לעשות:
1. התקנת מפסק פחת בארון החשמל המרכזי
הדבר הראשון אותו יש לעשות בדירה החדשה הוא לוודא את קיומו של מפסק פחת בארון החשמל המרכזי. מפסק כזה הוא הוראה סטנדרטית המוטלת על קבלנים בדירות חדשות, אולם בדירות ישנות היא לא תמיד מיושמת. מפסק פחת מבטיח ניתוק טוטאלי של זרם החשמל במהלך קצר או בעקבות עומס יוצא דופן. ההפעלה של מפסק פחת בארון החשמל היא אוטומטית לחלוטין והוא לא דורש שום סוג של תחזוקה.

2. הוספת אמצעי כיבוי אש בסיסיים
תקציב של מאות שקלים בלבד יכול להספיק לרכישה של אמצעי כיבוי אש בסיסיים עבור הדירה. מטף כיבוי אש, צינור מים, גלאי עשן וגלאי אש הם רק חלק מהאמצעים הנמצאים בתוך ארגז הכלים. אמצעי כיבוי אש בסיסיים משפרים את הביטחון בפועל וגם מקנים תחושה נעימה יותר עבור הדיירים או האורחים.

3. הרחקת תנורי חימום
מיגון של דירה מפני שריפות דורש הטמעת הרגלים חדשים. הרחיקו את תנורי החימום מטווח מגע של ילדים, בגדים, שמיכות או מוצרים אחרים העלולים להתלקח במהירות.

4. הפעלת מוצרי חשמל לחימום
יש לוודא כי מוצרי החשמל המיועדים לחימום הבית או הדירה לא נשארים דלוקים במהלך הלילה. במידה ואף אחד בבית לא נשאר ער, יש לכבות את מכשירי החשמל ולוודא זאת גם לפני יציאות ארוכות. הפעלת מוצרי חשמל לחימום בהיעדר פיקוח של מבוגרים היא הסיבה הנפוצה ביותר לדליקות ושריפות בבתים פרטיים.

5. ניקוי מוך המצטבר במכונת ייבוש הכביסה
לפעמים הדברים הקטנים הם אלו שמגנים על הדירה בצורה האופטימאלית והמקיפה ביותר. נקו את המוך המצטבר בתוך הפילטר של המייבש ותמנעו סכנה של התלקחות לא צפויה.

6. מקמו כיריים ליד חלונות ופתחי אוורור
אם אתם משפצים דירה קיימת או עוברים לבית חדש, כדאי שתוודאו שהכיריים ממקומים ליד חלונות ופתחי אוורור. כך תוכלו למנוע מצב של הצטברות אדי גז בתוך הבית גם בתום הבישול או הטיגון.

7. התייעצו עם יועץ בטיחות
בסופו של דבר, בטיחות באש היא חלק מהכשרתם של אנשי מקצוע מיוחדים העוברים הסמכה מיוחדת. נסו להתייעץ עם עובדים מהתחום הזה מוקדם ככל האפשר, זהו את הסכנות הקיימות בבית ואמצו את ההמלצות שלהם על מנת להכין את הדירה למיגון מפני שריפות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים