כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

נמאס לכם מסוגיות ועד הבית? שכרו חברה מקצועית

אם בעבר תמיד ניתן היה למצוא את השכן שהתנדב בשמחה לטפל בענייני ועד הבית כיום, יותר ויותר דיירים אינם מעוניינים במשימה. הפתרון - שכירת חברה חיצונית.

23/07/2014
שירותי ניהול ועד בית ניתנים על ידי חברה חיצונית ומבטיחים שורה ארוכה של יתרונות עבור דיירי בניינים משותפים. במאמר הבא נסביר כיצד בוחרים את החברה המתאימה ועל מה חשוב לשים דגש

ועד בית הוא הגוף המרכז את הטיפול בכל הנושאים הקשורים אל הבניין המשותף. הועד בדרך כלל גובה מהדיירים תשלום חודשי קבוע, מתנהל מול נותני שירות חיצוניים ומעניק תמיכה במקרה של תקלות או בעיות בבניין. יחד עם זאת, בהרבה מבנים חדשים קשה למצוא דיירים שיסכימו לשמש בתור ועד בית ולעיתים יש גם מאבקים המקשים על כך. הפתרון הוא פנייה אל חברה חיצונית המעניקה שירותי ניהול ועד בית.

ניהול ועד בית מהווה סוג של מיקור חוץ עבור השירות הבסיסי. הניהול טומן בחובו את כל היתרונות של טיפול מקצועי:

- עמידה בלוח זמנים
- חיסכון בהוצאות
- נוחות בתפעול
- קריטריונים גבוהים של מקצועיות
- התנהלות מסודרת

מצד שני, כדי לנצל את היתרונות של ניהול חיצוני יש צורך ביצירת קשר עם חברה ברמה גבוהה. חיפוש אחר חברה כזו יכול להיות תהליך ארוך ומתסכל ולכן כדאי להכיר טיפים המונעים את עוגמת הנפש.

המלצות, ניסיון ותיאום פגישת היכרות

הנה שלושה נושאים שיהוו עבורכם את הבסיס לבחירה מוצלחת בחברה לניהול ועד בית:

א. המלצות – בשלב הראשון נסו לקבל כמה שיותר המלצות על חברות העוסקות בתחום. תוכלו לפנות אל שכנים בבניינים קרובים, להתייעץ עם חברים ובני משפחה או לקרוא מידע באתרי האינטרנט. זכרו לקבל המלצות העולות בקנה אחד עם צרכי הבניין שלכם ואל תתביישו לשאול בטלפון על הסמכה ורישיונות.

ב. ניסיון – ניהול ועד בית הוא נושא מורכב מכפי שנהוג לחשוב ויש צורך בהרבה ניסיון על מנת להתמודד עם בעיות בלתי צפויות. הניסיון הוא תכונה חשובה של חברת ניהול ולא מומלץ להתפשר עליו. חברה מנוסה תדע להעמיד לרשות דיירי הבניין נותני שירות אמינים, היא תקפיד על התנהלות הוגנת וניתן יהיה לפנות אליה בכל מקרה של חשש או התלבטות.

ג. פגישת היכרות – לא כדאי לבחור חברת ניהול לפני שמתאמים פגישת היכרות אישית. אפשר למנות מספר נציגים של דיירי הבניין, לתאם את הפגישה בדירה או במשרד ולהגיע עם רשימת דרישות מסודרות. הטיפ העיקרי בהקשר הזה הוא לכתוב את כל ההסכמות בצורה ברורה ונהירה. חוזה מול חברת ניהול מונע חוסר הבנות ויש לו משמעות משפטית. הקפידו על התהליך הזה והשקיעו לפחות מספר שבועות בבחירה של חברת ניהול.

לסיכום, חברת ניהול נדרשת להתנהל מול דיירי הבניין במספר מישורים ולהציע שירות מקצועי והוגן. סמכויות ועד בית המועברות אל חברת הניהול דורשות בדיקה מוקפדת של הפרטים הקטנים. רצוי להשקיע בתהליך הבחירה של חברת הניהול כדי ליהנות מהשירות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים