כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עומדים לרכוש בית? הכירו את שירות בדק בית

בדק בית הינו שירות הניתן על ידי מהנדס מומלץ וכולל בחינה דקדקית של מספר אלמנטים מהותיים.

30/07/2014
רכישה של בית היא ההשקעה הגדולה ביותר שאנחנו עושים במהלך החיים שלנו, הרוב המוחלט בינינו לכל הפחות.מדובר על הוצאה של מאות אלפי שקלים במקרה הטוב, ובימינו לא פחות ממליון ש"ח. בסביבות ה 150 משכורות מלאות, לא מעט כסף.

בית הוא השקעה מיוחדת, משום שבשונה ממרבית ההשקעות שאמורות להניב לנו תשואה, בית זאת השקעה שאנחנו ממשים עם רגע הקניה, ולמרות שבזמן השימוש בו הוא לא מספק לנו אותה, הוא כן מספק לנו תמורה, הלו אנחנו חיים בו. בשלב מסוים, כמעט כל בעל נכס יוכל ליהנות מתשואה עליו בעת מכירתו, ולמרות שזה רלוונטי פחות בטווח הקצר, נקודת המכירה העתידית של הנכס היא בהחלט פרמטר שראוי לקחת בחשבון בעת הרכישה.

ממש כמו כל השקעה אחרת, ואפילו הרבה יותר, חשוב לבדוק את ההשקעה הנוכחית והדרך לעשות זאת היא באמצעות בדק בית.

אודות השירות

אודות השירות
בדק בית הוא שירות שמוענק על ידי מהנדס מוסמך הכולל למעשה בדיקה יסודית של המרחב כולו, כך גם של סביבתו. במסגרת הבדיקה מתבצעת בחינה יסודית של האלמנטים כולם, החל מבדיקה של מעקות נירוסטה ומחומרים אחרים, ובמיוחד מעקות נכים במידה ויש, דרך האריחים, חלונות, משקופים, מעקות לברכיה, מעקות למרפסת, ועד לצנרת, תשתיות וכל מה שאינו נגלה לעין.

בנוסף לבדיקה של האלמנטים השונים של הבית עצמו, במסגרת בדק בית מתבצעת בדיקה של הנכס גם ברמת המאקרו. כך למשל נבחן הבניין עצמו, במידה ומדובר על דירה בבניין. הבדיקה של הבניין נעשית הן מבחינת המבנה, לרבות מעקות נירוסטה או מכל חומר גלם אחר, מפלסי המדרגות, הלובי, התשתיות וכל יתר האספקטים הרלוונטיים. כמו כן, במסגרת בדק בית תיבחן גם הסביבה עצמה, כלומר כל מה שנוגע לאקלים החברתי של הבניין וכך גם של השכונה כולה. מתקנים, מרכזים קהילתיים ושירותים שונים שמוענקים בסביבה.

בסיכומו של דבר מדובר על הבדיקה המקצועית והיסודית ביותר שניתן ורצוי לעשות לפני שרוכשים בית.

מידע טכני

למסקנות שמתקבלות במסגרת בדק בית יש תוקף משפטי, כך שאם רכשתם נכס ויש חוסר תיאום בין המידע שנמסר לכם טרם הרכישה לבין מה שקורה בפועל, תוכלו להגיע לבית המשפט עם מסקנות הבדיקה וליהנות מכיסוי ופיצוי של בעל הנכס הקודם לצורך תיקון האי סדרים. בין אם מדובר על בעיות של מעקות נירוסטה, אריחי קרמיקה ולבטח אם מדובר על בעיות תשתית.

זה מובן מאליו כי בדק בית רצוי לעשות לפני הרכישה של הנכס, אבל חשוב לבצע את הבדיקה גם אם הנכס כבר נרכש. במקרים רבים, במיוחד אם מדובר על דירה חדשה מקבלן, הלקוחות זכאים לקבל אחריות בגין הנכס, וכיצד תדעו אם יש צורך לממש את האחריות, אם לא תבדקו?
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים