כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מטפלת בילדים? תוהה כיצד לבלות איתם את החופש הגדול?

לרוב, עבודתה של מטפלת בילדים בגילאי הגן ובית הספר מתחילה בשעות הצהריים, למעט בתקופת החופש הגדול, בה היא מתחילה בשעות הבוקר. להלן הצעות למגוון בילויים שישברו את שגרת היומיום.

30/07/2014
בעוד שבמהלך שנת הלימודים עבודתה של מטפלת בילדים בגילאי הגן והיסודי כוללת לרוב את הבאתם מבית הספר או מהגן, הכנת צהריים ועשיית שיעורים, במהלך החופש הגדול סביר להניח שעבודת המטפלת מתחילה כבר בשעות הבוקר המוקדמות.

זוהי הזדמנות מצוינת לצאת מהשגרה ולבלות עם הילדים זמן איכות משותף, מעבר לזמן העבודה הרגיל במהלך שנת הלימודים. לא כדאי להסתכל על חודשי הקיץ והחופש הגדול בתור משימה, אלא להיפך. בשיתוף עם הורי הילדים, ניתן בהחלט לשבור שגרה ולבחור בין שורה ארוכה של פעילויות ואטרקציות:

א. מופעים והצגות – כדאי להרחיב את האופקים של הילדים בחופש הגדול עם מופעים ואטרקציות. המופעים נערכים בכל רחבי הארץ, הם מתאימים לתחומי העניין של הילדים והם מרעננים את השגרה.

ב. טיולים בטבע – מאות מסלולי טיול לצרכי ביקור בשמורות טבע מחכים לכם בחופש הגדול. אפשר לצאת לטיול בשעות הבוקר המוקדמות, לנוח במקומות מוצלים ולחזור בשעות הצהריים או הערב לחלק השני של הבילוי.

ג. משחקים ואטרקציות – ילדים מעדיפים להעביר את הזמן בחופש הגדול עם משחקים ואטרקציות. אפשר להגיע לאטרקציות מיוחדות הפעילות רק בחופש כמו מתקנים מתנפחים אתגריים או פראקי מים, להתייעץ עם הורים של ילדים אחרים לגבי משחקי ספורט או לבלות יחד מול משחקי קופסא, עניין ואתגר.

התאמת פעילויות עבור הילדים

הסוד של פעילות מוצלחת עם הילדים במהלך החופש הגדול הוא התאמה לצרכים ולרצונות שלהם. מצד אחד, ההורים הם אלו שמתווים את הדרך כיצד להעביר את הזמן. מצד שני, גם להעדפות של הילדים יש משמעות. אפשר לבצע התאמה אופטימאלית בין הפעילויות לבין צרכי הילדים במידה ומערבים אותם בתהליך קבלת ההחלטות. כדאי לשמוע מה מעניין אותם, להשאיר להם אפשרות להביע עמדה וללמד אותם על אחריות אישית.

לסיכום, החופש הגדול הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההתבגרות של ילדים. הורים ומטפלות הלומדים להעביר את הזמן בצורה נכונה יכולים לנצל זאת ולהשתמש בפתרונות מגוונים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים