כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

החשיבות של מערכות גילוי וכיבוי אש בבית

משפצים את הבית? בונים מחדש? אל תשכחו להתקין מערכות לגילוי אש שישמרו לכם על הבית ויבטיחו הגנה מפני שריפות!

10/08/2014
משפצים את הבית? אל תשכחו לדאוג למערכות כיבוי והגנה מפני אש למקרה של שריפות או דליקות. במאמר הבא נסביר מה כוללת המערכת ונביא טיפים לשילובה בתוך הבית המשופץ.

שיפוץ של הבית מספק הזדמנות מצוינת להתקין מערכות כיבוי אש. מערכות מן הסוג הזה מצילות חיים, מונעות נזקים בלתי הפיכים לציוד ולרכוש ומאפשרות לבני המשפחה לישון בשקט בלילה. המערכות מבוססות על טכנולוגיה מתקדמת והן מותקנות בסוגים רבים של בניינים. מעבר לכך, באמצעות מערכת כיבוי ניתן לאפשר מילוט של אנשים מהדירה במקרה של שריפה. היתרון הגדול של המערכות הוא מתן התרעה מוקדמת בדבר השריפה, תוך כדי יצירת תנאים אופטימאליים לפינוי.

השילוב של מערכות כיבוי בבית מתבצע עוד לפני שהשיפוץ מסתיים. ראשית, יש לעדכן את אנשי המקצוע ונותני השירות לגבי הצורך במערכת. חשוב לדאוג למקורות מים זמינים ולתשתית שיכולה להתחבר אל רכיבי המערכת השונים. שנית, כדאי לבדוק את הפעילות של המערכת מיד אחרי ההתקנה. כך ניתן לבצע התאמות ושינויים ללא צורך בשבירה מחדש של הקירות.

מה כוללת מערכת כיבוי?

יש הרבה סוגים של מערכות כיבוי המתאימות ללקוחות פרטיים ובעלי דירות או בתים. באופן עקרוני ניתן לחלק את המערכות למספר קטגוריות:
א. מערכות גילוי אש ועשן – אלו מערכות המתמקדות בגילוי אש ועשן ולא בכיבוי. הן נועדו לתת התרעה בדבר שריפה והרכיב העיקרי שלהן הוא גלאי עשן.

ב. מערכות כיבוי אש – אלו המערכות העיקריות שמומלץ לשלב בתוך הבית או הדירה. במערכות אלו הכיבוי מתבצע באופן אוטומטי על ידי ספרינלקרים. הם מתיזים מים או כל חומרי כיבוי אחר, גם ללא תלות בהימצאות אדם במבנה. מלבד ספירנקלרים, יש מערכות כיבוי בגז המיועדות להגנה על ציוד. אלו מערכות פחות נפוצות בדירות משופצות אך הן בהחלט מתאימות לחדרי תקשורת, מחשבים, ספריות או ארכיונים.

ג. מערכות פינוי ושחרור עשן – בדירות גדולות או במבנים משותפים אפשר לשקול התקנה של מערכות פינוי ושחרור עשן. גם כאן הדגש הוא לא על הכיבוי הפועל, אלא על הרחקה של העשן לצורך מניעת הצטברות בתוך המבנה. עם זאת, מערכות פינוי ושחרור עשן מגדילות את סיכויי ההימלטות מחלל בוער וגם מקטינות סכנת התמוטטות במהלך שריפה.

ההיבט הכלכלי של גילוי וכיבוי אש

משתלם להתקין מערכות כיבוי אש בבית משופץ וכך להעלות את ערך הנכס. בעלי דירות ובתים שחושבים לטווח ארוך יודעים כיצד לבחור את השיפוץ המתאים ביותר לצרכים שלהם, אולם עליהם להביא בחשבון גם את כללי הבטיחות.

לסיכום, מערכות כיבוי וגילוי אש משפרות את רמת החיים ומבטיחות יעילות גבוהה מאוד. המערכות מותקנות על פי צרכי הלקוח, בכפוף לתווי תקן והוראות החוק ועל בסיס ניסיון ידע מקצועי. הן לא דורשות תחזוקה מסובכת וניתן לשמור על כשירותן באמצעות השקעה של כמה מאות שקלים בשנה בלבד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים