כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שיפוץ חדר המדרגות

מעוניינים לשפץ את חדר המדרגות? אל תפספסו את המאמר הבא

21/08/2014
חדר המדרגות עומד בבסיסו של כל בניין מגורים, והוא אחד החלקים החשובים בו. לחדר זה, המורכב ממספר גרמי מדרגות הנמצאים זה מעל זה, תפקיד משמעותי במיוחד: לאפשר גישה מהירה בין קומות הבית. במקרי חירום, דוגמת רעידת אדמה או מלחמה, עשויה הגישה המהירה לחדר המדרגות להציל חיים, לא פחות.

גם בבניין שלכם יש חדר מדרגות, אבל ברור לכם שבמצבו הנוכחי, הוא רחוק מלבצע את תפקידו נאמנה. לפניכם מספר סוגיות שחייבות להיכלל בתוך תוכנית השיפוץ של כל חדר מדרגות באשר הוא.

חשיבותם של מעקות

כשמתבוננים על חדר מדרגות סטנדרטי, לא ניתן להוציא מהמשוואה את המעקות, להם תפקיד בטיחותי של ממש: למנוע נפילה, חלילה, בין מדרגות הבניין (סכנה המאפיינת בעיקר בניינים בהם ילדים). חדר מדרגות לא יכול להיות כזה ללא מעקה בטיחות מהשורה הראשונה, כך שבטוח שגם בעת השיפוץ, יהיה בו כזה.

מה שכן חשוב להדגיש הוא ששדרוג מעקה הבטיחות הוא בהחלט בגדר אפשרות. כיום, בלא מעט בניינים נעשית התקנה של מעקות מסוג פופולארי במיוחד – מעקות נירוסטה. מעבר למראה אסתטי, מדובר במעקות עמידים במיוחד, שנשמרים שנים וגם פשוטים מאד לניקיון.

חידוש מדרגות

מדרגות, מעצם היותן כאלה, נועדו לשאת על גביהן משקל רב. לכן, ברור מדוע הן יהיו עשויות מחומרים חזקים בכל קנה מידה. ועדיין, לאחר מספר שנים המדרגות נשחקות בצורה מאסיבית: זה לא רק הלכלוך הרב (שיפורט בהמשך), אלא גם, ויש שיאמרו בעיקר, הופעת סדקים בתוך המדרגות עצמן. ברור מדוע בהיעדר טיפול, הבעיה עלולה לתפוח למימדי ענק, ואף להוות סכנה בטיחותית במלוא מובן המילה.

הפיתרון המוצע כיום, ונכלל בתוכניות שיפוץ של לא מעט חדרי מדרגות, הוא חידוש המדרגות. החידוש מבוסס על מילויים של הסדקים בחומר סותם, מה שיתרום לחוזק של המדרגות כולן. את החידוש נדרש לבצע באמצעות בעלי מקצוע, לאחר בדיקה מקיפה של מצב המדרגות וחוזקן הנוכחי.

צביעה

בלא מעט בניינים, חדרי מדרגות עלולים להישאר מאחור במגמת החידוש של הבית: בעוד כל דייר דואג לחלקה הפרטית שלו, ובעוד שמרבית השיפוצים מתבצעים באזורים אליהם הגישה נפוצה עוד יותר (בעיקר לובי ומעלית), חדרי מדרגות עלולים להתיישן. הדבר מעניק מראה לא אטרקטיבי, יש שיגידו קודר לכל הדעות, שפוגע במשוואה האתסטית של הבניין כולו.

בהקשר הזה, ניתן בהחלט לצבוע את חדר המדרגות, מה שנעשה באמצעות בעלי מקצוע. צביעה שכזו, לרוב בגווני לבן, תעניק "אור" לחדר המדרגות, תצעיר אותו, ובעיקר – תהפוך אותו למקום נעים הרבה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים