כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

לימודי רפואת שיניים עם התמחות באורטודנטיה

אחד מתחומי רפואת השיניים הפופולאריים ביותר כיום הינו תחום האורטודנטיה. להלן כל המידע לו אתם זקוקים אודות לימודי רפואת שיניים עם התמחות באורטודנטיה

21/08/2014
מי שרוצה להיות אורטודנט חייב לסיים בהצלחה לימודי רפואת שיניים. במאמר הבא נסביר מהם נושאי הלימוד העיקריים, איך מתקבלים למסלול וכמה זה עולה.

אורטודנטיה היא ההתמחות הראשונה ברפואת שיניים. היא עוסקת במחקר וטיפול של פגם בסגירת הפה, יכולה לעזור בתיקון של שיניים פגומות, ויש לה חשיבות אסתטית ורפואית. אורטודנט הוא בהכשרתו רופא שיניים המסיים לימודי רפואת שיניים, ולאחר מכן עובר התמחות נוספת. המטרה של לימודי אורטודנטיה היא להביא את רופא השיניים למצב בו הוא יכול לטפל במקצועיות, במיומנות ובעדינות בשורה ארוכה של בעיות. הלימודים מחייבים היכרות עם שיטות טיפול חדשות ורמה גבוהה של יכולת ומיומנות.

לימודי אורטודנטיה מתחילים כאמור במסלול רגיל של לימודי רפואת שיניים. תנאי הקבלה במוסדות ההשכלה גבוהים יחסית ומתייחסים אל ציון בגרות, ציון פסיכומטרי וציון משוקלל. תחום רפואת השיניים מקנה את ההכשרה העיונית והמקיפה עבור לימודי אורטודנטיה. רק לאחר סיום הלימודים בהצלחה יכול הרופא לבקש התמחות ספציפית באורטודנטיה, או לחילופין לפנות אל ענפים אחרים של רפואת השיניים. זו התמחות מבוקשת מאוד, ולכן יש צורך באישור מיוחד על מנת להתקבל אליה.

מה לומדים ברפואת שיניים?

מה לומדים ברפואת שיניים?
אלו תחומי הלימוד העיקריים של התמחות באורטודנטיה:

- מבנה הלסת
- רפואת הפה
- רדיולוגיה
- רפואת שיניים מונעת
- כירורגיה של הפה והלסתות
- שיקום הפה
- טיפולי שיניים לילדים, מתבגרים, מבוגרים וקשישים
- שיקום לסתות ופה לאחר תאונות
- יישור שיניים
- אנדודונטיה
- פריודונטיה

כפי שניתן לראות, יש תחומי לימוד חופפים בין לימודי אורטודנטיה לבין הבסיס של לימודי רפואת שיניים. הסיבה לכך היא הנחה שכל אורטודנט חייב להגיע עם רקע מקיף, מקצועי ויסודי לגבי רפואת שיניים לפני שהוא מתחיל לעסוק ביישור. עם זאת, לאחר סיום הלימודים הסטודנטים מתחילים התמחות, ובשלב הזה צוברים את הניסיון המשמעותי שלהם. הם נחשפים אל תחומי לימוד חדשים, ומקבלים הזדמנות להתנסות בטיפולים מעשיים.

תנאי קבלה ואפשרויות תעסוקה

מסלול לימודי רפואת שיניים נמשך שש שנים, כאשר ההתמחות באורטודנטיה נמשכת ארבע שנים נוספות, כולל בחינות גמר. מי שמעוניין להיות אורטודנט צריך להגיש בקשה, ולהתקבל ללימודי רפואת שיניים, לעבור אותם בהצלחה ורק לאחר מכן להגיש בקשה נוספת להתמחות. אחת הדרישות החשובות לקבלה להתמחות מלבד ציון פסיכומטרי של 680 ומעלה וממוצע בגרות מעל 100, הוא ראיון אישי שתפקידו לעזור באבחון המועמד.

העלות של לימודי אורטודנטיה גבוהה יותר מהמחיר של לימודי רפואת שיניים, משום שהיא כוללת תוספת בעבור ההתמחות. מי שעובר בהצלחה את כל המסלול ומקבל תעודה יכול להשתלב במרפאות השונות בארץ, לפתוח קליניקה פרטית או להמשיך למסלול אקדמי.

מדובר על לימודים לא פשוטים הן מבחינה עיונית והן מבחינה מעשית, אך הם מתגמלים מאוד, ומבטיחים שכר של עשרות אלפי שקלים בחודש. הדבר החשוב הוא להגיע אל ההתמחות עם מוטיבציה גבוהה, ולשמור על רמת ציונים מתבקשת לכל אורך השלב הראשון של לימודי רפואת שיניים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים