כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע לא לרכוש דירה מפוצלת

בשנים האחרונות ישראלים רבים מתלבטים, על רקע השינויים התכופים בשוק הנדל"ן, האם כדאי להם להשקיע ולרכוש דירה מפוצלת, בעיקר משום שהם יוכלו לאחר מכן להשכיר אותה לשני דיירים שונים - וכך במקום להיות עם דירת חמש חדרים אחת, הם יוכלו לפצל אותה לשתי דירות עם 2-3 חדרים ולקבל שכ"ד כפול.

25/08/2014
חשוב מאד לציין כי במקרים רבים, יש המלצה גורפת שלא להיכנס למסלול זה. על אף שנראה שמדובר על החלטה ששכרה בצדה, הרי שיש בה יותר מידי סיכונים שחשוב לקחת בחשבון - ולא ברור עד כמה פעולה זו היא חוקית בכלל.

על מעמדה של הדירה המפוצלת

על מעמדה של הדירה המפוצלת
● רישום במסגרת נסח טאבו - כידוע לכם, המסגרת של נסח טאבו רושמת את הבעלות על קרקע, ואם זהו בניין דירות - יש גם רישום מדויק של הבעלות בכל דירה. מה קורה כאשר מדובר על דירה מפוצלת? מאחר שברוב המכריע של המקרים, הדבר לא רשום במסגרת של נסח טאבו, והבעלים אף לא מעוניין בכך שכן אז יהיו עליו הוצאות רבות אחרות - מדובר על מצב בעייתי מבחינה חוקית כאשר תרצו לקנות את הדירה המפוצלת.
● היתרי בניה - לכאורה, במצב שבו בונים בסך הכל קיר שמפריד בין חדרים בדירה ומפצל אותה לשתיים, זוהי לא בניה חריגה אשר דורשת היתר בניה, שכן זהו שינוי פנימי בתוך הדירה שלא משנה את שטחה. בפועל, מאחר שמהותית בית המשפט קבע שזהו שינוי גדול מאד בדירה שהופך אותה לשתי דירות, הרי שמי שמבקש לפצל את דירתו חייב לקבל היתר בניה. מאחר שברוב המקרים לא הוגשה בקשה שכזו לאף עירייה - כנראה שאתם תקנו דירה מפוצלת שלא דווח עליה.

ומה אם מדווחים באיחור?

אם תקנו את הדירה המפוצלת ואז תדווחו עליה במסגרת הצהרת נסח טאבו, תצטרכו לשלם עליה היטל השבחה רציני מאד, ואולי אף תיקנסו מאחר שלא היה דיווח קודם - כך שזהו תחום שכדאי לא להיכנס אליו מלכתחילה.

המאמר באדיבות אתר טאבו בקליק: www.tabuclick.co.il
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים