כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חוקי הנדל"ן החדשים

שוק הנדל"ן בארץ הוא ללא ספק אחד הענפים הדינאמיים, הגמישים והמרתקים ביותר הקיימים בכלכלה הישראלית. בניגוד לתחומים אחרים המקיפים את המשק, לשוק הנדל"ן יש משמעות פרקטית המשפיעה על כל אחד ואחת מאיתנו.

07/09/2014

מחפשים עסקאות אטרקטיביות

מחפשים עסקאות אטרקטיביות
זוגות צעירים, בעלי משפחות ומשקיעים מחפשים כל הזמן אחר עסקאות נדל"ן אטרקטיביות. השאיפה היא למצוא דירה במחיר הוגן ומשתלם ולאחר מכן להפיק ממנה את התשואה הגבוהה ביותר. מהבחינה הזו אין הבדל בין דירות למכירה בפתח תקווה לבין דירות בגוש דן, באילת, בחיפה או בכל מקום אחר.

חוקים חדשים

חוקי הנדל"ן החדשים אמורים למתן במידה מסוימת את הביקוש עבור דירות ונכסי נדל"ן, כאשר בטווח הארוך המטרה היא להעלות גם את ההיצע. באמצעות שיפור יחסי הגומלין בין ביקוש להיצע צפויים החוקים החדשים להביא לירידת מחירים. מצד שני, קיימים חילוקי דעות משמעותיים לגבי האפקטיביות של חוקי הנדל"ן החדשים ולכן כדאי קודם כל לדעת במה מדובר.

לא רק עבור דירות בפתח תקווה

אלו הדגשים העיקריים בחוקי הנדל"ן הצפויים להיכנס לתוקף בקרוב:

א. הקמת חברה ממשלתית לדיור להשכרה

הקצאה של 8 מיליון שקלים מתקציב הממשלה יכולה לאפשר הקמת זרוע ביצוע לתכנון וביצוע פרויקטים למגורים. הזרוע צפויה לפעול מתוקף תכנית להקמת חברה ממשלתית לדיור להשכרה.

ב. חוק אפס מע"מ

אחד החוקים המדוברים של השנים האחרונות. אמור לקבוע פטור מלא מתשלום מע"מ על דירה ראשונה עבור אזרחים העומדים בקריטריונים מסוימים. מטרת החוק היא להוזיל את עלות הדירה בעשרות אלפי שקלים, תוך כדי צמצום הביקוש בטווח המיידי והשגת תנאים נוחים מהקבלנים.

ג. דיור בר השגה

קידום של דיור בר השגה בתוך תמהיל חברתי קיים ולא רק בשיכונים נפרדים צפוי לשנות במידה מסוימתא ת שוק הנדל"ן. יחד עם זאת, יש לזכור כי דיור בר השגה דורש קביעת סמכויות ותמריצים. הצעת חוק נוספת מציעה לקבוע בנייה של דיור בר השגה על שטחים או קרקעות שכבר הופקעו על ידי המדינה.

ד. מיסוי לתושבי חוץ

כפי שיודע כל מי שמחפש אחר דירות למכירה בפתח תקווה ובמרכז, השקעות חוץ תורמות הרבה לעליית המחירים. הצעת חוק ייחודית בנושא הזה קובעת מיסוי גבוה במיוחד על דירות ריקות שלא מתגוררים בהן במשך חמישה חודשים בשנה.

חשוב לציין כי חוקי הנדל"ן החדשים תקפים כמעט לגבי כל סוגי העסקאות. מבחינת המחוקק, הטיפול בנדל"ן צריך להיות יסודי והיקפי ולכן החוקים לא מיועדים רק עבור דירות למכירה בפתח תקווה לדוגמא.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים