כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

10 טיפים לבחירת פוליסת ביטוח דירה

כיצד נבחר פוליסת ביטוח דירה שתכסה אותנו בצורה האופטימאלית ביותר.

14/09/2014
כולנו יודעים שכדאי לנו לבטח את הדירה שלנו עם פוליסה מתאימה. יתרה מזו - כולנו יודעים שהתפקיד של הפוליסה הוא לדאוג שנקבל פיצוי מתאים מחברת הביטוח, במקרה שבו חס וחלילה הדירה תיפגע כתוצאה תקלה, אסון או חבלה בזדון של צד אחר. השאלה היא כמובן - איך נוכל לבחור בפוליסה המתאימה? בכדי שלא תישארו מאחור, חיברנו עבורכם מדריך עם עשרה טיפים חשובים, שיסייעו לכם לבחור פוליסת ביטוח דירה אופטימאלית

מהם הטיפים שכדאי להכיר?

מהם הטיפים שכדאי להכיר?
1. להשוות - בעבר הייתם מוגבלים לביטוח הדירה דרך הבנק שבו נטלתם את המשכנתא. היום אתם חופשיים לבחור בכל חברת ביטוח. נצלו את חופש הבחירה שלכם! ראו איזו חברת ביטוח תציע לכם את התנאים ההוגנים תמורת המחיר המשתלם ביותר, ואל תפנו בהכרח לחברת הביטוח שהבנק למשכנתאות ממליץ עליה.

2. מקרי מוות - שימו לב שפוליסת הביטוח צריכה לכסות מקרה שבו אחד ממשלמי המשכנתא נפטר, וכעת חברת הביטוח תממן באופן חלקי או מלא את יתרת המשכנתא (תלוי האם הנפטר היה המפרנס היחיד או לא). זהו סעיף חשוב מאד שלא תמיד מתייחסים אליו בביטוח הדירה.

3. מה עם התכולה? - הביטוח הבסיסי לדירה כולל ביטוח למבנה עצמו. אולם מה עם הביטוח שיכסה נזקים שנגרמו למכשירי חשמל או חפצי ערך? זו אפשרות להרחבה שיש לשקול האם תבחרו בה, אך חשוב להיות מודעים לכך שזו רק אופציה והדבר לא כלול בפוליסה הבסיסית.

4. צד ג' - אל תשכחו שתאונה שהתרחשה בדירתכם יכולה לגרום נזק גם לדירת השכנים. אם התאונה היא באחריותכם, חשוב לוודא שחברת הביטוח היא שתפצה את השכן. לכן חשוב לראות שבפוליסת הביטוח יש התייחסות לצד ג'.

5. בטחו גם כשהדירה מושכרת - משכירים את הדירה לגורם אחר? עדיין דאגו לבטח אותה. אתם לא יודעים מה בדיוק הוא יעשה ולאיזה מצב הוא ייקלע, והביטוח פוטר אתכם מהתעסקות בתביעות הדדיות ומשותפות.

6. רמת השירות - כדאי תמיד לבחור בחברת ביטוח שיש לה מוקד שפעיל 24 שעות ביממה ושאנשי השירות יגיבו באופן מהיר למקרי אמת של הרס המבנה. אל תתביישו לשאול לקוחות שהפעילו את ביטוחי הדירה שלהם איזה שירות הם קיבלו.

7. היגיון במחיר - אפשר שהפוליסה תהיה אולי יקר היחסית, אך חשוב שזה יהיה ביחס ישיר למחיר של הבית עצמו - האם הבית הוא יקר? האם יש בו חפצי ערך? האם יש סיכון גבוה בביטוח שלו? בררו את הסעיפים הללו לפני שתמהרו לבטח.

8. חיות המחמד - מה קורה במצב של נזק שנגרם לחיית המחמד? בחלק מהמקרים, ביטוח הדירה בהחלט כולל גם התייחסות למרכיב הנ"ל.

9. אנשי מקצוע - לרוב חברת הביטוח תשלח מטעמה אנשי מקצוע שיטפלו בתקלות השונות שנוצרו בבית שלכם. כדאי לברר מידע מקדים על חברות המקצוע שאיתן חברת הביטוח עובדת, כדי לוודא שתקבלו עבודה טובה.

ומה הטיפ האחרון?

הטיפ האחרון הוא פשוט למדי - לא לרוץ לחברה הראשונה, לא להתפתחות בהכרח למבצע קורץ. קראו גם את האותיות הקטנות בפוליסה - ותבצעו את הבחירה הטובה ביותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים