כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

10 טיפים לפני רכישת בית חדש מקבלן

שוקלים לרכוש בית מקבלן? להלן 10 טיפים שכדאי שתכירו לפני שאתם חותמים על העסקה

18/09/2014
יש לא מעט יתרונות ברכישת בית חדש לחלוטין מקבלן. אתם מקבלים נכס שערכו הוא גבוה, ושגם בעתיד יוכל להניב עבורכם רווח רב. כמו כן, האיכות שלו נחשב לגבוה היחסית, ולרוב מאחר שהבית הוא חדש, הוא גם ממוקם באזור שנחשב לטוב ומוצלח למדי. על אף זאת, יש בכל זאת כמה טיפים שבחרנו למסור לכם לפני שתמהרו לקנות את הבית מהקבלן - וזאת בכדי שתהיו בטוחים שהרכישה שאתם עושים היא משתלמת וחכמה מבחינתכם. זכרו שלא בכל יום קונים בית חדש, וזו הוצאה שתשפיע עליכם לשנים הקרובות ויש להתייחס לכך בהתאם.

מה הטיפים שכדאי להכיר?

מה הטיפים שכדאי להכיר?
1. חיבור לתשתיות - בבואכם לקנות דירה חדשה, שימו לב כי החיבור אל שירותי אינסטלציה, לתשתית החשמל, לתשתית המים וכיו"ב - כלולה בחוזה מול הקבלן. כלומר, שלא יהיה מדובר על תשלומים נוספים כגון הזמנת אינסטלטור שתצטרכו לשלם, אלא שהדבר ייעשה מראש על חשבון הקבלן, או על חשבון הסכום שכבר שילמתם לו תמורת הדירה.

2. רישום בטאבו - חשוב מאד לבדוק את סוגיית הרישום בטאבו לפני שרוכשים את הדירה. יש לראות שהדירה רשומה בטאבו על שמו של הקבלן ושאין עליה עיקולים או שעבודים. הדבר מבטיח שהעברת הבעלות אליכם תהיה תקינה מבחינה משפטית ושלא יהיו לכם בעיות בעתיד, אם תרצו למכור את הדירה.

3. מיקום - נכון שאמרנו שהמיקום הכללי צפוי להיות טוב אך בכל זאת - בדקו תמיד האם בסמוך לבית שלכם יש בתי ספר, גנים, פארקים, תחבורה ציבורית, מרכז מסחרי וכיו"ב - הכל כמובן לפי הצרכים שלכם ולפי האופי שאתם מבקשים לקבל למגורים שלכם.

4. היוון - במקרים שבהם הדירה שייכת למנהל של מקרקעי ישראל, יש לוודא כי היא עברה תהליך שנקרא היוון. אם היא לא עברה היוון תצטרכו לשלם היטלים נוספים, וכמובן שאנו מעדיפים להימנע מכך.

5. שינויים בעתיד - האם בחוזה מתואר שהקבלן יוכל לבצע בעתיד שינויים בדירה? האם הדירה עוד לא הושלמה וחתמתם על החוזה? שימו לב כי כל השינויים צריכים להתבצע לפני מועד הכניסה שלכם!

6. מחיר - שימו לב להגדרות המחיר שנמצאות. האם מוגדר מתי משלמים מקדמה? האם יש חלוקה לכמה דרגות של מחיר? חובה שהדבר יהיה מוגדר בחוזה.

7. תיקונים - במידה ויש בעיות שונות שדרושות להזמין איש מקצוע כגון למשל אינסטלטור, ומדובר על זמן קצר לאחר הכניסה לדירה - על מי חלות ההוצאות? האם מדובר על עניין שהקבלן יכסה מכספו או עניין שהוא באחריותכם? גם לכך צריכה להיות הגדרה.

8. שכנים - עוד משהו שכדאי תמיד לבדוק - מי צפויים להיות השכנים? האם הם בגילכם? האם יש דבר מה שחשוב שתדעו עליהם?

9. ילדים - במידה ואתם עוברים לבית חדש עם הילדים שלכם כדאי לראות שמדובר על בית שידידותי לילדים, באזור שבטוח לילדים להסתובב בו.

טיפ אחרון שצריך לבדוק

כמובן שיש עוד דבר אחד שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם עוברים - והוא שהבית כולו במצב תקין. שלא תצטרכו להזמין לפתע שירותי אינסטלציה או שירותי חשמל רגע לאחר שנכנסתם לבית. כדאי לבצע בדיקת בית לפני שנכנסים, כדי לדעת שזהו אכן נכס איכותי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים