כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איך מוזילים את העלות של ביטוח הרכב?

ביטוח הרכב מכביד עליכם? להלן מספר טיפים שיסייעו לכם להוזיל עלויות

24/09/2014
העלות של ביטוח רכב נקבעת לפי פרטי הרכב, גיל הנהג הצעיר ביותר הצפוי להשתמש בו ומאפיינים ספציפיים. במאמר הבא נסביר איך מוזילים את המחיר ונביא טיפים לחיסכון של אלפי שקלים בשנה

ביטוח רכב חובה נועד לכסות נזקי גוף של הנוסעים בכלי הרכב המבוטח ושל הולכי הרגל שנפגעו עקב השימוש בו. לעומת זאת, ביטוח מקיף וביטוח צד ג' הם ביטוחים המכסים נזקי רכוש בלבד. הכיסוי בביטוח חובה כולל את כל ההוצאות הרפואיות של הנפגעים, פיצוי בגין אובדן כושר השתכרות עד תקרה של שלוש פעמים השכר הממוצע במשק ובמידת הצורך גם פיצוי כספי בגין כאב וסבל.

כל רכב בישראל נדרש בביטוח, אך תודות לרפורמה משנת 1997 נפתח ענף ביטוח רכב חובה לתחרות. כיום ניתן להוזיל את העלות של ביטוח הרכב במידה ומבצעים את הצעדים הנכונים, מתייעצים עם אנשי מקצוע מתאימים ולוקחים בחשבון את הסעיפים השונים.

מה משפיע על מחירי הביטוח?

מה משפיע על מחירי הביטוח?
ראשית, על מנת להוזיל את העלות של הביטוח יש להבין מה משפיע עליו. כאן ניתן לציין מספר פרמטרים קבועים:

א. פרטי הרכב – יש הבדל בין ביטוח לרכב פרטי לבין ביטוח המיועד עבור רכב הסעות כמו אוטובוס או מיניבוס, ביטוח למונית וביטוח לרכב מסחרי או רכב מיוחד. בנוסף, בקטגוריה של פרטי הרכב בודקת חברת הביטוח גם את הבעלות (פרטית או אחרת).

ב. פרטי הנהג – גיל הנהג ומספר שנות רישוי עוזרים לחברת הביטוח לשקלל את רמת הסיכון שהיא נדרשת לקחת בביטוח. גם מספר הנהגים הצפויים להשתמש ברכב, מספר התאונות שביצעו בעבר ומספר הפעמים בהם קיבלו פסילת רישיון משפיעים על עלות הפוליסה.

ג. מאפייני הרכב – זו קטגוריה התקפה גם ברכבי הסעות וגם ברכבים פרטיים היות והיא בודקת נתונים כמו סוג דלק, נפח מנוע, כוחות סוס, מערכת ABS או ESP, מספר כריות אוויר ועוד.

השוואת מחירים וביטול תוספות

אפשר להוזיל את ביטוח הרכב באמצעות השוואת מחירים בין סוכני הביטוח והחברות השונות. השוואה מבוססת על מסירת מידע מלא ואמין לחברת הביטוח, על בדיקת פוליסת ספציפיות ועל התאמת הפוליסה לצרכי הנהג ואופי הרכב. מעבר לכך, ניתן לחסוך גם באמצעות ביטול תוספות לא חיוניות: ביטול השתתפות עצמית, ביטוח לרדיו וכן הלאה. בדקו מה דרוש לכם ורק לאחר מכן חתמו על פוליסת ביטוח מול החברה.

מי שרוצה ליהנות ממחירים נוחים על ביטוח רכב יכול לברר על הנחות נפוצות. הרבה חברות ביטוח מציעות הנחות עבור מבוטחים המשתייכים לאוכלוסיות שבאופן סטטיסטי לא מעורבות בתאונות. למעשה, סטטיסטיקה היא אחד הכלים העיקריים בהם חברת הביטוח משתמשת כדי לקבוע את מחיר הפוליסה. בסופו של דבר, הביטוח מיועד להגן על הנהג ולספק עבורו כיסוי אופטימאלי ומלא לנזקי גוף ורכוש.

עורך: א. ברזני הסעות בע"מ –
חברת הסעות
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים