כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כל מה שרציתם לדעת על קורס מפעילי מלגזה

רוצים להיות נהגי מלגזה? אינכם יכולים להסתפק ברישיון הרגיל שיש לכם. תפעול של מלגזה דורש רישיון מיוחד מטעם משרד התחבורה. כנסו למידע על קורס מפעילי מלגזה

02/10/2014
אחד המקצועות שמאז ומתמיד היה להם ביקוש, הוא המקצוע של מפעילי מלגזה. מדוע הביקוש עבור תחום זה נחשב קשיח? פשוט מאד - משום שהרמה של משאות כבדים באופן זהיר ומחושב, הוא משהו שעדיין דורש תפעול אנושי. חשוב מאד לדעת שבעזרת שימוש נבון במלגזות, אפשר לשנע ציוד רב, ולא משנה אם מדובר על מלגזה חשמלית, מלגזת דיזל , וכיו"ב. אולם, מה שכן חשוב להבין הוא, שאם אתם בוחרים להיות נהגי מלגזות, אינכם יכולים להסתפק ברישיון הרגיל שיש לכם. תפעול של מלגזה דורש רישיון מיוחד מטעם משרד התחבורה, וכמו כל רישיון - הוא דורש גם הכשרה. על כן, יש להירשם לקורס מפעילי מלגזה, אשר בסיומו, תוכלו לקבל את הרישיון המיוחל ולהתחיל לעבוד בתחום.

איך הקורס מתנהל ומה הוא כולל?

● התכנים בקורס - הקורס למפעילי מלגזה כולל כאמור תכנים מגוונים למדי. הקורס מתחיל לרוב בהכרת היסודות התיאורטיים להפעלת המלגזה, וכן ההכרה של מבנה המלגזה, והבחנה בין סוגי מלגזות שונים - מלגזת דיזל, מלגזה חשמלית, מלגזה ידנית, וכו'. לאחר מכן עוברים להיבטים החוקיים של תפעול המלגזה - כיצד נוהגים בה, איך משתמשים במתקן ההרמה שלה, איך היא יכולה להשתלב בדרכים, וכיו"ב. לומדים כמובן הוראות בטיחות חשובות במיוחד לעבודה עם מלגזה כולל הכירות עם פקודת הבטיחות, וכמובן שמבצעים גם תרגולים מעשיים לתפעול המלגזה בליווי של חונך אישי, בכדי שהתלמיד יוכל ללמוד ולהבין מהי דרך התפעול ואיך הוא יכול גם לטפל בתקלות שונות. חשוב מאד לציין שבמסגרת הקורס לומדים איך לתפעל מלגזות מסוגים שונים - מלגזה חשמלית, מלגזה עם ראש טלסקופי, ועוד.

● מעבר הקורס - משך הקרוס לרוב הוא כשלושה ימים, אם כי בחלק מהמקרים אם יש רישיון מתקדם יחסית, אפשר שחלק מהתכנים לא יהיו בגדר חובה, ואז הקורס נמשך רק יום אחד בלבד. בסיומו של הקורס, ישנם שני מבחנים - אחד הוא מבחן תיאורטי, ואילו השני הוא מבחן מעשי עם בוחן מטעם משרד התחבורה שבודק בעצם האם התלמיד יודע כיצד לתפעל מלגזה מכל בחינה. הבחינה המעשית כוללת תרגולת של נסיעה מסוגים שונים, הרמת משאות, ירידה ועליה ממשטחים, וכיו"ב.

● מהי עלות הקורס? - העלות של קורס למפעילי מלגזות נעה לרוב בטווח של כמה מאות שקלים, עד כמה אלפי שקלים, אם מדובר על אדם שאף רוצה להיות בהמשך מדריך בקורס עצמו. יש לקחת בחשבון שבחלק מהמקרים מקום העבודה הוא שמממן עבור התלמיד את הקורס, אם הוא מעסיקו בהמשך.

ואיך אפשר להשתלב בהמשך?

כאמור, עיקר היתרון במעבר של קורס מפעילי מלגזה, הוא שאתם מקבלים את ההכשרה ואת הרישיון בכדי להיות מפעילי מלגזה בעצמכם - וזהו מקצוע שיש לו ביקוש בשוק. ברוב המקרים זהו אף מקום העבודה ששולח את מפעיליו העתידיים ובכך מרוויח עובדים מסורים. יש לקחת בחשבון עם זאת, שההרשמה לקורס פותחת עבורכם אפיקי תעסוקה נוספים - להפעלה של כלי צמ"ה באופן כללי (לאחר מכן הרישיון אליהם יהיה הרבה יותר פשוט וקל), וכן אפשר שאף תשתלבו בהמשך כמדריכים בעצמכם בקורס להפעלת מלגזות, עם השלמת התכנים הנדרשת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים