כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם תואר שני יעזור לכם למצוא עבודה בהייטק?

השאלה שנשאלת בכותרת היא שאלת מיליון הדולר עבור אנשים רבים שסיימו תואר ראשון; מצד אחד הם הרגע סיימו תואר ולא תמיד מתחשק להם לאייש שוב את ספסל הלימודים למשך כשנתיים, אבל מצד שני הם חושבים, שיכול להיות שתואר שני יפתח להם יותר דלתות. האמת נמצאת, כמו תמיד, במקום טוב באמצע, ובכל זאת הכף נוטה לצד שתומך בלימודים.

21/10/2014

תואר שני – התואר הראשון החדש

תואר שני – התואר הראשון החדש
אם בעבר לימודי תואר ראשון נחשבו לשיא מסוים שחשוב לכבוש כדי להיות בעלי יתרון רב על אלה שבחרו לא ללמוד בכל מה שקשור לקבלה לעבודה, הרי שהיום זה כבר לא מספיק. זה קורה משום שהיום יותר ויותר אנשים בוחרים בלימודים אקדמאיים לתואר ראשון, כך שהפרמטר הזה כבר הפסיק להיות כל כך חשוב כקריטריון לקבלה לעבודה. אם מנהל כוח אדם יצטרך לבחור בין שני אנשים שסיימו תואר ראשון, הוא יבחר, בדרך כלל, באדם שתחום הלימודים שלו קשור בצורה ברורה יותר לתחום העיסוק המיועד; אם שניהם למדו לתואר שאין לו קשר לתחום העיסוק, הבחירה תיעשה בדרך כלל על פי הניסיון המקצועי ועל פי כימיה.

יתרון על פני אחרים

לעומת זאת, אם אדם מסוים למד לתואר שני, בהחלט יכול להיות שיהיה לו יתרון על פני אנשים שלא למדו, גם אם תחום הלימודים לא מאוד רלוונטי לתחום העיסוק. הסיבה לכך היא, שמי שבוחר ללמוד לתואר שני הוא בדרך כלל אדם שרוצה להמשיך ולהתפתח, וכזה שאינו חושש מאתגרים, ואלה שתי תכונות מצוינות שמנהלים מאוד אוהבים. בנוסף, תחומי הלימודים לתואר שני הם הרבה פעמים מאוד ספציפיים, כך שהם מאוד מתאימים למי שרוצה להיות מומחה בתחום מאוד מסוים.

ניקח למשל את עולם ההייטק

בעולם ההייטק עובדים הרבה מאוד אנשים שסיימו תואר ראשון במדעי המחשב. משמעות הדבר היא, שלא חייבים תואר שני כדי להתקבל לעבודה בהייטק. אבל, ויש כאן אבל גדול – אם בוחנים את הנושא לעומק ובודקים מיהם האנשים שעומדים בראש המערכים המורכבים יותר או העוסקים בתחומים מאוד ספציפיים ונחשבים בגדר מומחים בהם, מגלים שהרבה מאוד מהם למדו לתואר שני במדעי המחשב.

לכן, אין ספק שלא חייבים תואר שני כדי להתקבל לעבודה בהייטק ובכלל. אבל, אם רוצים לשפר את הסיכוי לקבל תפקידים בכירים יותר, או לפתוח את האפשרות של התמחות מאוד ספציפית בנושא שמאוד מעניין אתכם – כדאי מאוד ללמוד לתואר שני.

לימודים שהולכים אתכם

אם אתם חושבים בכיוון של לימודי תואר שני, חשוב שתדעו שאפשרויות הלימוד מגוונות ביותר, ומאפשרות לשלב בצורה הגיונית בין לימודים, עבודה ובית. יש היום קורסים מזורזים שמאפשרים לסיים תואר שני בשנת לימודים אחת, יש לימודי בוקר ולימודי ערב, ואפילו חלק גדול מהחומר אפשר ללמוד בדרך מקוונת. לכן, אם אתם מתלבטים אבל חוששים, אתם כבר לא צריכים. הטכנולוגיה נמצאת כאן לצידנו, ומאפשרת לכל מי שרוצה ללמוד לתואר שני להשיג את התואר הנכסף עם פחות מאמצים לוגיסטיים משהיו דרושים בעבר.

אז בין אם אתם רוצים לעבוד בעולם ההייטק ובין אם אתם חושבים על תחום אחר לחלוטין, אם יש לכם את הרצון להתקדם ולהתפתח – אין ספק שלימודי תואר שני הם בשבילכם. אולי זה לא יהיה הקריטריון שבגינו תתקבלו לעבודה, אבל אין עוררין על כך שהוא יפתח לכם הרבה דלתות והרבה מאוד אפשרויות. בהצלחה!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים