כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

10 טיפים עיצוביים שיגרמו לחלל הבית להיראות גדול!

נולד לכם עוד ילד, בשעה טובה, ואתם חוששים שהבית כבר קטן על משפחה כל כך גדולה? רוצים לפנות מקום מיוחד כדי ליצור לעצמכם פינת עבודה? אתם ממש לא מוכרחים לעבור דירה. אספנו עבורכם 10 טיפים שיסייעו לכם לפנות מקום לדברים שחשובים באמת, וליהנות מחלל שאולי עובדתית הוא בדיוק באותו גודל, אבל בתחושה הוא הרבה יותר גדול.

21/10/2014

1 – אפסון נכון

אחד הדברים העיקריים שגורמים לתחושה של חלל קטן ושל חוסר מקום, הוא כל החפצים ש"זרוקים" ברחבי הבית בצורה לא מסודרת. אם תרכשו פטנטים שונים (וכן, סביר להניח שחלקם יהיו גם משונים) שיאפשרו לכם לאפסן את הציוד בצורה מאורגנת – תיהנו מתחושה של מרחב הרבה יותר גדול. בין החפצים שקיימים היום בשוק במיוחד עבור מקרים כאלה הם: הדום עם מקום אפסון, מיטות עם ארגז מצעים, קולב שנתלה על צדה האחורי של הדלת, כוורות שנתלות על הקיר ומגוון רחב של פתרונות נוספים.

2 – תקרה גבוהה

תקרה גבוהה תמיד נותנת אשליה של חלל גדול יותר. אז לא, אתם ממש לא צריכים לעבור לבית חדש עם תקרה גבוהה, שהרי התכנסנו כאן כדי לתת לכם פתרונות שיסייעו לכם להגדיל את החלל הקיים, אבל צביעה של התקרה בצבע בהיר מעט יותר מזה של הקירות, יכול ליצור אשליה של תקרה גבוהה. לשאלתכם – כן, זה עובד. הבית ייראה גדול ומרווח יותר.

3 – הצבה נכונה של רהיטים

3 – הצבה נכונה של רהיטים
אם במסדרון הצר גם ככה שקיים בביתכם אתם גם מציבים מזנון לאפסון אלבומי הילדות שלכם או כל דבר אחר, כמובן שיהיה לכם צפוף. לעומת זאת, אם תמצאו איזו נישה להציב את המזנון, תיפרדו מרהיטים ומחפצים שאתם לא באמת צריכים ותשתמשו בפתרונות ריהוט נכונים כמו מיטת תינוק שנתלית מהתקרה – תפנו לכם הרבה מאוד מקום בבית ותוכלו ליהנות מתוצאות מיידיות.

4 – אנכיות היא שם המשחק

אם תתלו את התמונות בצורה אנכית ותציבו את חפצי הנוי על המזנונים ובכוורות התלויות בצורה אנכית, תתרמו מאוד לתחושה של תקרה גבוהה ושל הרבה יותר מקום מזה שקיים באמת.

5 – רואים רחוק רואים שקוף

אם תציבו מראה בקיר שמול הסלון, אם תבחרו מקלחון מזכוכית שקופה ולא אטומה ובכלל – אם תשלבו זכוכית ברהיטים שלכם – תוכלו ליהנות מתחושה טובה של מרחב גדול. לזכוכית השקופה יש תכונה נפלאה: היא נותנת אשליה של מרחב, בגלל ההשתקפות. נסו – ולא תתאכזבו.

6 – בחירה נכונה של רהיטים

רהיטים נמוכים נותנים אשליה של תקרה גבוהה יותר. לכן, אם יש לכם רהיטים גבוהים, כדאי להחליפם בנמוכים. אמת, מדובר בהוצאה כספית, אבל היא הרבה יותר קטנה מזו שתצטרכו להשקיע בדירה חדשה.

7 – הצבע כן קובע

נכון שלבן זה לפעמים קצת משעמם, ושלפעמים מתחשק לצבוע את הקירות בצבע קצת אחר. אבל, רגע לפני שאתם בוחרים בבורדו משובח או בסגול כהה, כדאי שתזכרו: הצבעים הכהים אמנם יוצרים תחושה של חמימות נעימה, אבל הם גם יוצרים תחושה של חלל קטן יותר. לכן, אם בתחושה של חלל גדול חפצתם, בחרו צבעים בהירים לצביעת הקירות שלכם. אין ספק שמיד תראו את ההבדל.

8 – אור ועוד אור

מרחב מואר נראה גדול יותר – וזאת אקסיומה. לכן, גם אם מדובר בחדר שאין בו חלון, דאגו להציב בו תאורה מלאכותית שתאיר אותו כמו שצריך, ותראו איך בבת אחת הוא ייראה לכם הרבה יותר גדול.

9 – סדר זה כל הסיפור

מעבר לאפסון נכון, חשוב מאוד לשמור על סדר בבית. גם אם יש לכם ילדים קטנים שמביאים את הצעצועים לסלון, שזה דבר לגיטימי לגמרי כמובן, השתדלו להחזיר את הדברים למקום כל אימת שיש לכם כמה דקות פנויות. זה תמיד עושה טוב על הלב כשנמצאים בבית מסודר, ואולי זה קצת מוזר, אבל זה בהחלט גם נותן אשליה של חלל גדול יותר.

10 – שכנוע עצמי

זה אמנם לא טיפ עיצובי, אבל הוא בהחלט עוזר. אם תיכנסו הביתה ותגידו לעצמכם שיש לכם בית גדול שיש בו את כל מה שאתם צריכים, ולא בהרגשה של "איזה בית קטן יש לנו, אין פה מקום לזוז" – אתם באמת תרגישו שהכל בסדר, ושהבית שלכם הוא בדיוק בגודל הנכון. אולי תגידו שזאת פסיכולוגיה בגרוש, אבל זה עובד.

והעיקר – תהיו שמחים במה שיש לכם, כי אין כמו בבית. בהצלחה!

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים