כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מדוע זה חשוב לבצע גיזום עצים לפני החורף?

עונת החורף מביאה איתה כידוע גשמים ורוחות, וכאשר אנחנו יוצאים החוצה לרחוב, זה כמובן יכול להיות מראה נהדר ומלבב. אולם, לצד ההנאה מהגשם וממזג האוויר הקר, כדאי לשים לב לכך שהחורף גם מביא איתו סכנה מסוימת.

23/10/2014
כידוע, העצים הגדולים שיש במרחבים השונים, רגישים מאד לשינויי מזג האוויר, ולעתים כאשר מזג האוויר הוא סוער במיוחד - הם עלולים ליפול ולשנות את צורתם, והדבר כמובן עלול להוות סיכון משמעותי מאד. לכן, חשוב להקפיד על גיזום עצים לפני החורף. יש לכך כמה טעמים כפי שנראה מיד, וחשוב גם להבין מי אחראי בעצם להזמין את עבודות הגיזום.

כל הסיבות וכל מה שחשוב לדעת על הגיזום בחורף:

● סכנת נפילה

● סכנת נפילה
בראש ובראשונה, חובה לבצע גיזום או כריתת עצים לפני החורף משום שבחורף יש סכנה משמעותית שהעצים פשוט ייפלו מהרוחות .כאשר עץ גדול נופל הוא עלול להוות סכנה לעוברי אורח, עלול להרוס כלי רכב שחנו באזורו, ועלול אף לחסום את הדרך כולה. מאחר שיש להניח שמזג האוויר הסוער בין כה וכה גרם לשיבושים בדרכים, הדבר האחרון שאתם עוד צריכים שיקרה הוא שעץ גדול ייפול ויגרום נזק לאדם ולרכוש. במקום זה, כבר כשהחורף מתחיל פשוט גוזמים את העץ מלכתחילה, וכך שומרים על הסביבה בטוחה לחלוטין, ומונעים נזקים עתידיים.

● סכנה עם קווי חשמל

בחורף יש כאמור יותר סכנה שהעצים ינועו ממקום למקום, וכך עלול להיווצר מצב שהעץ יסתבך בקווי החשמל. כמובן שהדבר עלול לגרום להשלכות קשות מאד, שכן אף חס וחלילה חוטי החשמל ייקרעו כתוצאה מנפילת העץ, מדובר על סכנה ממדרגה ראשונה לכל האנשים בסביבה. כמובן שאפשר למנוע מראש את הסיכון המיותר הנ"ל, אם פשוט דואגים להזמין שירות של גיזום עצים לפני החורף, וכך שומרים על הבטיחות.

● מי אחראי להזמין את הגיזום?

יש מקרים שבהם יש ויכוח בין מספר גורמים באשר לאחריות על הגיזום. באופן עקרוני, אם מדובר בכלל על עץ שנמצא בשטח פרטי כמו בגינה של אדם - אזי חובה עליו להזמין את הגיזום, שאולי מסוכן רק עבורו אך אולי עבור הסביבה כולה. במקרים שבהם העץ נמצא בשטח ציבורי - זוהי חובת הרשות המקומית להזמין את העבודה של גיזום עצים לפני החורף, ואם האזרחים מזהים סיכון שכזה - עליהם ליצור קשר עם המוקד העירוני הרלוונטי. בכל מקרה חשוב לדעת אגב, שעל חברת החשמל לא חלה החובה להזמין את עבודות הגיזום.

זה גם טוב יותר לעצים

חשוב לזכור לסיום, שהזמנת עבודות הגיזום היא טובה לא רק לבני האדם והסביבה - אלא אפילו לעץ עצמו! לעתים העצים מגלים ענפים חולים מאד שגורמים להם בעיות, הודבר עלול לגרום גם לבעיות בצריכת המים של העץ והתהליך כולו. גיזום של העץ לעומת זאת שומר על הענפים שלו בריאים לאורך זמן, כך שהדבר תורם אף לו!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים