כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס חוקרים פרטיים

חושבים להשתלב בתחום של חקירות פרטיות? כדאי שתדעו מה תנאי הקבלה עבור הקורס ותכירו את הנושאים העיקריים אותם תלמדו

05/11/2014

רקע כללי

המטרה של קורס חוקרים פרטיים בירושלים או בכל מקום אחר בארץ היא להכשיר סטודנטים עבור תפקידי חקירות. עם תום הלימודים יכולים הסטודנטים להשתלב בסקטור האזרחי, הציבורי או הממלכתי. הקורס נערך על בסיס מפגשים עם אנשי מקצוע והוא כולל שילוב בין היבטים תיאורטיים ומעשיים. תוך כדי הקורס מקבלים הסטודנטים הזדמנות מצוינת ללמוד את רזי מערכת המשפט בארץ ובעולם, להכיר את החוק והתקנות ולקבל ידע בתחומי החקירות, התשאול והאמצעים שיעמדו לרשותם בהמשך.

למי הקורס מיועד?

למי הקורס מיועד?
הקורס מתאים לאנשים סקרנים ולכל מי שמעוניין לבצע בעתיד חקירת בגידות, חקירות כלכליות וכדומה. הקורס הוא השלב הראשון בדרך לתעודת בלש פרטי והוא יכול לשמש גם בתור קריירה שנייה או שלישית. מעבר לכך, בכל הנוגע אל קורס חוקרים פרטיים מחיר הוא אינו פקטור. עלות הקורס תלויה בסוג המכללה ובמוסד בו בוחרים ללמוד אולם אפשרויות התעסוקה הן רבות ומגוונות.

מהם נושאי הלימוד העיקריים של הקורס?

קורס רגיל כולל בערך 30 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים מתקיימים בשעות הבוקר או הערב, בכיתות קטנות יחסית והם כוללים כאמור דיונים לצד תרגילי סימולציה ויציאה לשטח.

ברמה התיאורטית, הקורס נוגע במספר סוגיות יסוד בתחום של חקירות פרטיות:

א. הפעלת משרד

המרצים בקורס מלמדים את הסטודנטים כיצד לנהל ולארגן משרד חקירות. בשיעורים הראשונים נערכת היכרות עם תחומי החוק והמשפט ובהמשך נבחנים התלמידים על סדר הדין הפלילי, מבנה מערכת הממשל, זרועות האכיפה והחוק וכדומה.

ב. ביצוע חקירות

ההיבט המעשי של הלימודים הוא חלק בלתי נפרד מרשימת היתרונות בתחום. סטודנטים בקורס לומדים מבוא לחקירה ומשתתפים בקורסים בנושאים כמו עיקוב מבצעי ואיסוף מודיעין שטח, תצפיות וניהול חקירה. הקורס כולל גם לימודים על מעקב טכני ופריסת אמצעים ושיטות תשאול.

ג. אתיקה מקצועית

לא ניתן לעבור קורס חקירות מבלי ללמוד את כללי האתיקה המקצועית. האתיקה היא נושא חשוב עבור בלשים פרטיים וחוקרים, היות והיא משמשת בתור מצפן לפעולה חוקית ותקינה. בנוסף, קורס חקירות הוא המקום בו נתקלים הסטודנטים בשאלות של עבירות מירמה והונאה, זיהוי חשודים ובדיקת שפת הגוף לאבחון אמת ושקר.

מהם תנאי הקבלה עבור הקורס?

לכל מוסד לימודים יש תנאי קבלה אחרים, אולם באופן עקרוני ניתן לקבוע כי מדובר על רף יחסית הומוגני. על מנת להתקבל לקורס יש להציג תעודת בגרות מלאה עם 12 שנות לימוד. הקורס מתאים רק לאנשים ללא עבר פלילי, הבקיאים בשפה העברית ומוכנים לעבור ראיון אישי מול ועדת קבלה. חשוב לציין כי בעלי ניסיון כחוקרים ואנשי ביטחון זוכים לעדיפות בעת הרישום.

לסיכום

קורס חוקרים פרטיים הוא פתרון מצוין למי שמתעניין בנושא וגם רוצה לפתח קריירה עצמאית, במשרד חקירות או בגוף ממשלתי וציבורי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים