כרגע באתר
7
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת מזגן VRF בדירה חדשה

האקלים בישראל מחייב בחירה במזגני VRF גם בדירות חדשות. במאמר הבא נסביר מדוע ונביא טיפים שיכולים לעזור לכם בעת הבחירה של מערכת מיזוג VRF על כל המשמעויות הכרוכות בכך.

05/11/2014
מערכות מיזוג VRF פועלות על בסיס עיקרון פשוט של שינוי נפח. בניגוד למזגן רגיל, מערכת מיזוג מן הסוג הזה כוללת מדחס מיוחד שאחראי על שינוי תפוקה באופן רציף.

כך נוצר מצב בו המדחס והמערכת עובדים רק בהתאם לדרישת המאיידים, וזאת באמצעות שינויי תדר מנוע. מערכות מיזוג VRF לדירות הן מודולאריות ולכן ניתן להשתמש בעזרתן במספר רב של יחידות איוד המחוברות ליחידת עיבוי אחת בלבד.

המונחים הטכניים המלווים בחירה במזגני VRF משותפים לבעלי דירות ישנות וחדשות.
[מודגש+קו_תחתון]למעשה, דווקא רכישה של דירה חדשה היא הזדמנות מצוינת לנצל את היתרונות של VRF:
א. שמירה על טמפרטורה קבועה – מזגני VRF מציעים הפעלה נוחה. הם שומרים על טמפרטורה נוחה לאורך זמן ומונעים סטיות. באמצעות המערכת ניתן להקפיד על נוחות תרמית מקסימאלית בכל פינה בחלל, גם בדירות חדשות גדולות.

ב. הפעלה שקטה – מערכת מיזוג VRF המותקנת בצורה נכונה מבטיחה הפעלה שקטה לכל אורך שעות היום. יחידות הפנים והחוץ של המערכות עומדות בסטנדרטים מחמירים של איכות הסביבה ורמות הרעש נמוכות אפילו בהשוואה למאוורר של מחשב נייד.

ג. שליטה – המערכת מגיעה עם מגוון פקדים, שלטים ובקרים. ניתן לשלוט במערכת בקלות בכל גיל והיא מתאימה גם למשפחות עם ילדים, או למבוגרים ובני גיל הזהב.

גמישות במהלך בחירה במזגני VRF

הגמישות היא פקטור משמעותי גם במהלך הבחירה וגם במהלך ההתקנה של מערכות מיזוג VRF. ראשית, יש מגוון של יחידות פנים המשולבות בתוך עשרות דגמים.

כל אחד מהדגמים מאפשר התאמה של המערכת לגודל החלל וחוסך בהוצאות התקנה ותחזוקה. שנית, את המזגנים ניתן להתקין גם באיזורים עם תנאי מזג אוויר קיצוניים. הם מיועדים לתפקד בתנאי חוץ של מעל 40 מעלות או לחילופין יכולים לחמם ללא סכנת קפיאה בטמפרטורות מתחת לאפס.

ההתקנה של מערכות מיזוג VRF מבוססת למגבלות המיקום והתכנון האדריכלי. במהלך ההתקנה רצוי להתייעץ עם יועצי מיזוג ולהבין את היתרונות והחסרונות של הצבת המערכת בחדרים שונים בבית, במשרד או בעסק. מבחינת מידות, יחידות העיבוי אינה גדולה ולכן לרוב היא מותקנת על הגג או במרפסת. אורך צנרת הגז הוא עד 150 מטר והפרשי גובה של בערך 40-60 מטר בין המעבה לבין יחידת הפנים מאפשרים התקנה נוחה וגמישה.

לסיכום, מערכות מיזוג VRF מבטיחות שינוי מהפכני בהרגלי החיים של הציבור הישראלי. בעלי דירות חדשות יכולים להצטרף לרשימת הלקוחות המרוצים ולהתקין את המזגנים תוך תיאום מול הקבלן.

בנוסף, ניתן להחליף מערכות מיזוג ישנות במערכות חדשות וכך לחסוך בהוצאות. בחירה במזגני VRF היא החלטה נכונה המומלצת עבור בעלי בתים ולקוחות במגזר העסקי והציבורי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים