כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מגורים והשקעות נדל"ן בישראל

המשבר הכלכלי שהחל בשנת 2008, שהשפעותיו ניכרות עד ימינו אנו, הוביל משקיעים רבים לחפש אפיקי השקעה חוץ בורסאיים.

06/11/2014
מטבע הדברים, אפיק ההשקעה בנדל"ן הפך לאחד מאפיקי ההשקעה האטרקטיביים ביותר עבור משקיעים ותיקים וחדשים כאחד. התשואה השנתית הגבוהה, היציבות של שוק הנדל"ן והעובדה הבסיסית שכל אחד צריך גג מעל הראש הובילו לכך שהשקעה בנדל"ן נחשב כיום לאפיק ההשקעה האטרקטיבי ביותר בישראל, כמו גם במדינות רבות אחרות ברחבי העולם.

מעניין לגלות שכיום לא רק בני המעמד הסוציו אקונומי הגבוה רוכשים דירות להשקעה, אלא גם רבים מקרב מעמד הביניים מוצאים בהשקעה בדירת מגורים בישראל אפשרות לגיטימית וריאלית להפקת רווחים. מגמה זו הובילה לעלייה במחירי הנדל"ן, שבאה לידי ביטוי בתשואה גבוהה.
• כאשר אדם רוכש דירת מגורים בישראל על מנת להפיק רווח חודשי קבוע, הוא למעשה רוכש נכס מוחשי שבעתיד יוכל להתגורר בו אם יחפוץ בכך וכמובן, מדובר בנכס שיוכל להוריש בעתיד לצאצאיו.

• עד תקרת דמי שכירות מסוימת - המשתנה מדי שנה - ניתן לקבל פטור מלא ממס הכנסה. הדבר בא לידי ביטוי בתשואה שנתית גבוהה יותר. כמו כן, החוק בישראל מעניק הטבות לבעלי דירות להשכרה הגובים דמי שכירות בגובה מסויים.

• השקעות נדל"ן מבטיחות הכנסה חודשית קבועה שאינה נתונה לתנודות בשוק ההון.

• אחד היתרונות הגדולים ביותר של השקעה בדירת מגורים היא שבעל הנכס יכול להשפיע על ערך הנכס אם יבחר בכך. ניתן למשל, להעלות את ערך הדירה על ידי הוספת מרפסת, החלפת הריצוף, תוספת מזגן, שיפוץ המטבח ועוד. למשקיע יש מידה גדולה של שליטה על ערך הנכס, בהשוואה לרוב המוחלט של סוגי ההשקעות האחרים.
• בניגוד לכל שאר אפיקי ההשקעה, השקעה בדירת מגורים מבטיחה הכנסה גבוהה מדי שנה.

למי מתאים להשקיע בנדל"ן?

לא פשוט לשרטט את הפרופיל המדויק של משקיע הנדל"ן הממוצע. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכל מי שיכול להרשות לעצמו להחזיק דירת מגורים להשקעה, יכול להיחשב כמשקיע פוטנציאלי. לפיכך, ניתן למצוא כיום משקיעים רבים שמשתמשים בנדל"ן כאפיק השקעה שמטרתו לגוון את תיק ההשקעות שלהם מצד אחד, כמו גם בעלי דירות שמעולם לא סחרו בשוק ההון מצד שני.

למעשה השקעה בנדל"ן מתאימה לכל מי שמעוניין ליהנות מאפיק השקעה סולידי תוך נטילת סיכון מינימאלי. זוהי השקעה בנכס ממשי שניתן להשפיע על ערכו בקלות יחסית. מעבר לזה, יש לזכור כי תמיד יש צורך בדירות מגורים. לכן במידה ותתמחרו כיאות את עלויות שכירת הדירה שבבעלותכם, אין צורך לחשוש מתקופות בהן תעמוד הדירה ריקה מדיירים.

חשיבות העבודה מול חברה מקצועית

השקעות בנדל"ן נחשבות לאפיק השקעה אטרקטיבי, אך ניהול לא מקצועי של הנכס יכול להוביל לפגיעה משמעותית בהכנסות ואף להפסדים כספיים. לרוע המזל, משקיעים רבים קופצים למים העמוקים של שוק ההשקעות לפני שהם דואגים "לעשות שיעורי בית". הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבניגוד להשקעה בשוק ההון, שנראה לרבים כתחום לא מוכר ואף מאיים, כמעט כל אחד מהמשקיעים כבר רכש בדירה בעבר. על כן, חלק ניכר מהמשקיעים מרגישים שאין להם צורך ללמוד על התחום.

אולם האמת היא שהשקעה בדירת מגורים בישראל, מבלי לדאוג לתמיכה מקצועית מצד חברה שמתמחה בהשקעות בנדל"ן, היא טעות נפוצה שיכולה לעלות לכם ביוקר. רק בעזרת ליווי מקצועי תוכלו להימנע מביצוע טעויות ולנהל את הנכס שלכם באופן היעיל ביותר שיניב לכם את תשואה גבוהה ככל הניתן.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים