כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שוק פשפשים טרנד חדש - ישן

טרנד חדש – ישן נצפה לאחרונה במחוזותינו, אין כמעט חודש בתקופה האחרונה בו לא קם שוק חדש. גם שווקים קיימים נהנים מפריחה מחודשת, כדוגמת שוק הפשפשים ביפו ושוק הפשפשים בחיפה.

20/07/2008

שוק פשפשים – מה הוא?

שוק פשפשים הוא שוק המיועד למכירת חפצים יד שנייה. לרוב, מדובר בסחורה לא יקרה שעיקרה בגדים, נעליים, פריטי ריהוט וכד', אולם לעיתים ניתן למצוא בין דוכני השוק גם פרטי אומנות וענתיקות, למרות שישנם שווקים המתמחים במוצרים מסוג זה.
בדרך כלל הדוכנים בשוק קבועים ושבוע אחר שבוע ניתן למצוא בשוק את אותם הרוכלים ואותם הדוכנים המוכרים את אותם החפצים. לעיתים פוקדים את השוק גם אנשים פרטיים המעמידים את מרכולתם למכירה בין דוכני הרוכלים. הסחורה היא בדרך כלל פריטים שונים אותם אספו במהלך השנים ולעיתים אף פריטי ריהוט שונים מבתיהם. מדובר בדרך נוחה ופשוטה להרוויח כסף מחפצים מהם רוצים להיפטר.

שוק הפשפשים ביפו

שוק הפשפשים המפורסם ביותר בארץ הינו שוק הפשפשים ביפו. השוק ביפו פועל במתכונתו הנוכחית החל מהמאה ה 19, תקופה בה יפו היתה עיר נמל ומרכז עלייה לרגל. השוק מהווה משיכה הן למקומיים והן לתיירים, בהיותו מתחם ייחודי ושונה בנוף העירוני.
השוק בנוי כולו משני רחובות מרכזיים, מהם יוצאות סמטאות צרות ורחובות קטנים.
בשוק ניתן למצוא אביזרי בית ורהיטים. ישנם דוכנים המתמחים בשיפוץ רהיטים ישנים והפיכתם לשימושיים וגם עיצוב מחדש של רהיטים מיושנים.
ישנם דוכנים רבים בשוק המוכרים תכשיטים מיוחדים מכסף, עץ וחרוזים. מדובר בדרך כלל בתכשיטים יד ראשונה אשר נמכרים בשוק על ידי אלו שעיצבו אותם במו ידיהם או ייבאו אותם מרחבי העולם. כך ניתן למצוא בשוק תכשיטים מיוחדים אשר סביר להניח כי יהיו רק לכם, מאחר ובדרך כלל מדובר בפריטים ייחודיים אשר אין שניים זהים בדוגמתם.
אם אין עומס כאשר אתם מבקרים בדוכני התכשיטים, תוכלו לבקש מהמעצב התאמה אישית לתכשיט מסוים, ככל העולה על רוחכם.
דוכנים רבים בשוק מתמחים בייבוא וייצור של בדים, ריפוד, כריות ווילונות. תוכלו למצוא הדפסים ורקמות מיוחדים שלא ניתן למצוא בשום חנות באף קניון. כמו כן תוכלו לרוב גם לבקש הדפס מיוחד או שילוב של מספר הדפסים אשר יהיה מוכן בשבוע לאחר מכן או אף לאחר מספר ימים.

שוק פשפשים – מחירים

לרוב, המחירים בהם נמכרים המוצרים בשוק הם אטרקטיביים וזולים מאוד. חשוב לזכור כי לעיתים ישנם פריטים ייחודיים ונדירים אשר הובאו ממקומות שונים בעולם והם מתומחרים בהתאם במחירים גבוהים יחסית.
בדרך כלל ניתן להתמקח על המחירים אותם דורשים הרוכלים בשוק, אולם חשוב לעשות זאת בנימוס ובאדיבות, מבלי לפגוע ברגשות המוכר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים