כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לניקיון של הדירה החדשה שלנו

בשעה טובה אתם עומדים לעבור לדירה חדשה, ולפתוח פרק חדש בחייכם. התחושה הזו של התחלה חדשה היא נהדרת, אבל ברור שכדי שתוכלו באמת ליהנות מהדירה שלכם, אתם גם צריכים שהיא תהיה נקיה ובמריקה לקראת הכניסה שלכם.

24/11/2014
זה אומר שרצוי מאד שביום המעבר או אפילו כמה ימים לפני, אתם קודם כל תנקו את הדירה ובעצם תכינו אותה לכניסה שלכם. כך, במקום להיכנס לדירה עם אבק, שאריות צבע וטיח ולכלוך שלא פינו כבר כמה שנים - אתם תוכלו להיכנס לדירה נקיה ומדהימה. כדי שהתהליך של ניקיון הדירה יהיה שפוט וקל, קיבצנו לכם מספר טיפים שיהפכו את החיים לקלים יותר.

טיפים לניקיון פשוט:

● פינוי זבל

נתחיל בכך שאם בדירה החדשה יש חתיכות גדולות של אשפה שיש להיפטר מהם, מתחילים קודם כל בפינוי שלהן, ורק לאחר מכן מתחילים לנקות. רצוי מאד לשים לב לשאריות של זבל שיש מאחורי ארונות, מאחורי המזנון, בחדרי האמבטיה והשירותים וכיו"ב. לצורך כך, כדאי גם להצטייד מראש בשקיות אשפה יחסית גדולות וחזקות שיאפשרו לכם פינוי מהיר של כמות גדולה של לכלוך וזבל שנחשבים כבדים.

● עבודה עם הסמרטוט

ניקיון של הדירה החדשה, כולל כמובן מעבר עם סמרטוט על ריהוט שאולי יש עליו אבק, לכלוך, חול וכיו"ב. רצוי אמד להשתמש בסמרטוט רטוב (אין צורך ברוב המקרים בחומר ניקיון), ולאחר מכן לעבור שוב על המשטח עם סמרטוט יבש (כדי שאבק לא יידבק מחדש למשטח הרטוב). שימו לב שאת הסמרטוט הרטוב יש לשטוף מעת לעת .כדי שלא תרוצו לכיור בכל פעם מחדש, אפשר לקחת אתכם דלי קטן עם מים ובו לשטוף את הסמרטוט. רק לאחר כמה שטיפות המים יהיו מלוכלכים ואז מחליפים אותם.

● ניקיון הרצפה

שלב חשבו מאד שעושים רק אחרי שניקינו את כל שאר הפריטים בבית. את הרצפה מנקים בשני שלבים. זה מתחיל כמובן מהסרת האבק. אפשר לעבוד עם מטאטא, אבל אם יש לכם שואב אבק - הדבר מומלץ פי כמה, והעבודה תהיה פשוטה ומהירה מאד. רק לאחר מכן אתם עוברים לשטיפה של הרצפה. אל תשכחו להשתמש בנוזל שמתאים לניקוי המשטח באופן ספציפי (למשל נוזל לניקוי פרקטים, נוזל לניקוי בטון וכו'). לרוב, לא צריך כמויות גדולות מידי של מים, וכדאי לוודא ולמצוא את פתח הניקוז בדירה.

● הסרת כתמים ולכלוך עקשן

לפעמים בתהליך של ניקיון הדירה החדשה, אתם פתאום תיתקלו בכתם ותיק מאד שפשוט לא יורד באמצעים המקובלים. במקרים הללו כמובן שיש להשתמש בחומרי ניקיון שהם מסירי כתמים. עם זאת חשוב שהם יתאימו למשטח שעליו מופיע הכתם או הלכלוך העקשן, וזאת בכדי שהחומר לא יזיק חלילה למשטח עצמו.

כמה זמן זה לוקח?

לרוב, כדי לנקות את הסדירה החדשה, אתם תצטרכו חצי יום לפחות, ולכן רצוי לפנות כמה שעות בימים שלפני המעבר, ולנקות אותה קלות.


עורך: מ.ש.א.פ. - שירותי ניקיון ואחזקת מבנים בע"מ
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים