כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

האם קורס בטיחות בעבודה מומלץ גם עבורכם?

אם הקורס בנושא בטיחות בעבודה משך את תשומת הלב שלכם, יכולים להיות לכך מספר סיבות. סיבה ראשונה היא כמובן הרצון לתעסוקה. במקומות עבודה רבים, יש צורך בממוני בטיחות שהם מומחים בתחום, ולרוב יש צורך לעבור קורס ממונה בטיחות בעבודה (ולעתים אף מספר קורסים בנושא) כדי שתוכלו לקבל את המשרה המתאימה.

27/11/2014
אם הקורס בנושא בטיחות בעבודה משך את תשומת הלב שלכם, יכולים להיות לכך מספר סיבות. סיבה ראשונה היא כמובן הרצון לתעסוקה.
במקומות עבודה רבים, יש צורך בממוני בטיחות שהם מומחים בתחום, ולרוב יש צורך לעבור קורס ממונה בטיחות בעבודה (ולעתים אף מספר קורסים בנושא) כדי שתוכלו לקבל את המשרה המתאימה.
לעתים, זהו מקום העבודה עצמו ששולח חלק מעובדיו לעבור את הקורס כדי להכשירם כמנהלי בטיחות.
כמו כן, סיבה נוספת לכך היא פשוט הרצון להרחיב את הידע שלכם בתחום הבטיחות, אולי לקראת אפשרויות קידום עתידיות בתחום. כך או כך, חשוב מאד להבין שמדובר על קורס שנחשב מומלץ מאד, והוא חושף אתכם לאחד הנושאים החשובים ביותר שיש בחיינו - השמירה על חיי אדם במקומות העבודה.

מה הקורס כולל וממה הוא בנוי?

● סוגי קורסים שונים

ראשית, חשוב מאד להבין כי קורס ממונה בטיחות בעבודה איננו קורס אחיד. אמנם כל הקורסים הם בפיקוח של משרד הכלכלה, אך דווקא בגלל זה, יש מגוון רחב מאד של קורסים בנושא. ישנם למשל קורסים שמתמקדים בבטיחות בעבודה בגובה. יש קורסים שמתמקדים בבטיחות באש, יש שמתמקדים בבטיחות בתעבורה, יש שמתמקדים בבטיחות בעבודה עם חומרים מסוכנים, וכיו"ב. כמובן שאפשר למצאו גם קורסים כלליים אשר מאגדים את כל הנושאים הללו במסגרת שבה אתם תסקרו קצת מכל נושא, והדבר מתאים למקומות עבודה רבים. חשוב מאד אם כן שתירשמו לקורס שמתאים לשאיפות, לציפיות ולמשרה שלכם.

● משך זמן הקורס

מאחר שמגוון הקורסים בתחום הוא רחב למדי, גם זמן הקורס משתנה מאד. אפשר לומר שאם מדובר על קורסים שעוסקים בתחום ספציפי, אזי הכוונה לכמות שנעה בין 50 ל100 שעות. לעומת זאת, אפשר גם למצוא קורס ממונה בטיחות בעבודה שהוא כולל ומקיף את כל הנושאים - ואז מדובר על יותר מ300 שעות אקדמיות. ברוב המקרים, המתכונת של הקורס איננה ברצף, אלא במתכונת של פעם עד פעמיים בשבוע. מדוע זה כך? משום שרבים מהתלמידים בקורס הם עובדים במשרה מלאה, ורק במסגרת כזו הם יוכלו לעבור את ההתמחות.

● מעבר הקורס

בכדי לעבור את הקורס בהצלחה, יש כמה אפשרויות. אפשרות אחת היא לעמוד בסדרה של בחינות גמר, חלקן עיוניות אך חלקן אף מעשיות על ביצוע עבודות בטיחות שונות. במקביל לכך, יש אפשרות נוספת שקיימת לעתים קרובות במסגרת של קורס בטיחות בעבודה, והיא כתיבת עבודת גמר בהנחיית מורי הקורס. כדאי לברר מראש מהי האפשרות למעבר, כדי שתבינו שהדבר מתאים לכם.

השקעה שמשתלמת בטווח הארוך

כדאי לזכור שלטווח האורך, ההרשמה לקורס של בטיחות בעבודה תהיה משתלמת מאד עבורכם. מדובר על קורס כולל ומקיף במיוחד, וכיום הביקוש לממוני בטיחות בעבודה הוא גבוה מאד במגוון רחב מאד של מקומות, והדבר מהווה אפיק קידום חשוב מאד.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים