כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התאמות דירות לנכים עם מעלון מדרגות

מהו ההיבט החשוב מאד בהתאמה של הדירה עבור אנשים נכים? כדאי לזכור, ישנם אנשים רבים אשר לא נולדו נכים ונהפכו לנכים בשל תאונה, בשל מחלה, וכיו"ב. במקרים הללו, צריך לבצע שורה של התאמות לדירה, כדי שהאדם הנכה יוכל לנוע בה בחופשיות רבה ככל הניתן.

27/11/2014
מהו ההיבט החשוב מאד בהתאמה של הדירה עבור אנשים נכים? כדאי לזכור, ישנם אנשים רבים אשר לא נולדו נכים ונהפכו לנכים בשל תאונה, בשל מחלה, וכיו"ב. במקרים הללו, צריך לבצע שורה של התאמות לדירה, כדי שהאדם הנכה יוכל לנוע בה בחופשיות רבה ככל הניתן.
רצה הגורל, ובדירות רבות של נכים, יש מדרגות שעד לפני זמן מה הם יכלו כמובן לעלות ולרדת בהם בקלות - אלא שכעת יש להם קושי. כמובן שאחד הפתרונות הוא התקנת מעלית, אלא שמדובר על התקנה יקרה במיוחד, ואפילו עם המימון של הביטוח הלאומי, זו הוצאה שרבים מתקשים לעמוד בה. במקום זה, יש דרך אחת, נהדרת נוחה ופשוטה להתאים איתה דירה לנכים, וזאת בעזרת כלי שנקרא מעלון מדרגות. איך הכלי הזה פועל וכיצד הוא יכול לעזור לנכים בכל מצב ובכל גיל?

הכירו את פעולת המעלון!

● איך הוא עובד?

מעלון פועל בצורה פשוטה למדי. מדובר על מתקן מיוחד, שמתוכנן כך שהוא מאפשר העלאה של אדם נכה בצורה מדורגת. המתקן עצמו שם לב לעליה או לירידה במדרגות, ודואג לכך שתישמר יציבות לאורך כל התהליך (בניגוד לכסא גלגלים רגיל, שאיננו בנוי לכך ועלול להידרדר במדרגות או לעלות עם טלטולים עזים במיוחד שלא נעימים לאדם שיושב עליו). אל המעלון אפשר לרתום את האדם הנכה או את כסא הגלגלים עצמו, וכך להעלות אותו בקלות ובבטיחות.

● מי יכול להשתמש במעלון?

בכדי להפעיל מעלון מדרגות, יש צורך כמובן באדם נוסף אשר יפעיל אותו ויוכל להעלות או להוריד את האדם הנכה. חשוב מאד לציין כי השימוש במעלון מותר אך ורק לאדם שעבר הדרכה בנושא. עם זאת, ברגע שאתם יודעים איך להשתמש במעלון, תוכלו גם להסביר לאנשים אחרים איך להשתמש בצו בצורה בטיחותית. כך כמובן מונעים מצב שבו האדם הנכה תלוי אך ורק באדם אחד. הדבר מאפשר לאותו אדם יותר גמישות ויכולת לעבור בין כל חלקי הדירה שלו בצורה פשוטה ונוחה.

● מתאים לכל סוגי המדרגות

חשוב להבין שאחת הסיבות להצלחה של המעלונים, היא שיש מהם דגמים רבים מאד, כך שהם יכולים להתאים לגרמי מדרגות בכל בית! לא משנה אם יש שש מדרגות שצריך לעבור בדירה שלכם והן רחבות למדי, או שמדובר על 20 מדרגות צרות יחסית - תוכלו תמיד למצוא מעלון מדרגות מיוחד ואיכותי, אשר יוכל לספק לכם את המענה המדויק. העובדה שיש מגוון רחב של דגמים, מאפשר לנכים לקבל את היציבות הנדרשת, לא משנה באיזו דירה הם גרים.

פתרון נוח וגמיש מאד

חשוב מאד לציין שהשימוש במעלון לא מוגבל כמובן רק לדירות של הנכים, ואפשר לקחת את המעלון לכל מקום עם מדרגות, ושם להשתמש בו. נכים רבים שבעבר גילו שהם לא יכולים לעלות לקומה השניה בדירה שלהם, התלהבו לגלות שבעזרת המעלונים, הם יכולים לחזור ולהגיע לכל חדר שרק ירצו, והדבר החזיר להם את השליטה בחייהם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים